Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE
 

Připadáte si málo atraktivní? Jdete do baru s pocitem, že jste se dnes opravdu vyšvihli a žádný pohled o vás ani nezavadí? V tom případě vám mohou hlavou probíhat pochybné myšlenky, související se sebevědomím, vašim vzhledem a šarmem. Ani byste netušili, že česnek může být lékem na tyto problémy.

Jestliže vás přátelé a kolegové v práci oslovují “metrouši” a vy stále nevíte, ač obrovsky chcete, co by jste pro svoji atraktivitu měli udělat více, možná právě přichází čas na vyzkoušení alternativních triků.

Česnek pozitivně působí na váš šarm

česnek

Jedním takovým tajným tipem je česnek. Jeho konzumace totiž prý přidává na atraktivitě, zejména mužům. Ne, opravdu to není výmysl, tento názor je dokonce podložen výzkumy pánů vědců z Univerzity Karlovy. Ti zorganizovali studii, při které sbírali mužský pot a sledovali ženské reakce na něj. Několik žen nezávisle na sobě mělo možnost posoudit pot muže s konzumací česneku a následně bez ní. Pozitivnější ohlasy přicházely na ty, kteří poctivě papali česnek. Ve velkém.

Formální vysvětlení je takové, že česnek snižuje v potu hustotu mikrobů, kteří způsobují typický zápach. Že má česnek pozitivní účinky na zdraví je obecně známý fakt, vždyť snižuje pravděpodobnost vzniku nachlazení, stejně jako snižuje krevní tlak. To, že má vliv i na zápach, tedy alespoň na ten z podpaží, bylo pro nás novinkou.

Všeho s mírou

cesnek smell

Pozor ale! Když si dáte před rande s  k obědu talíř opravdu ostré česnekové polévky, možná, že tím částečně eliminujete běžný tělesný zápach, ten, který se vám však vytvoří v ústech, může být daleko nepříjemnější.