Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Dinosauři nedají lecjakému dobrodruhovi spát. Ať už díky své velikosti nebo kvůli záhadnému vyhynutí, jsou tito dávní tvorové stále v kurzu. Spousta z nás by se s nimi chtěla (z nějaké bezpečné vzdálenosti) setkat, to však není možné a proto si musíme vystačit s tím, co máme. Přesně to udělal fotograf z Paraguaye, který začal fotit figurky dinosaurů na svých cestách po jihu amerického kontinentu.

Jorge Saenz propojil lásku k dinosaurům a k focení na své cestě Bolívií. Na jednom tamějším bleším trhu, konkrétně v La Paz, si pořídil první malou figurku dinosaura, který dostal jméno Dino. Postavil ho před objektiv a nafotil pár snímků, které se mu velice zalíbily.

Proto neváhal a začal postupně nakupovat další a další figurky různých druhů dávných tvorů, které vždy lišácky umístil do fotografie tak, že to vypadá jako z nějakého dokumentu právě o dinosaurech. Vzkříšená zvířata jsou focena na skaliskách, u vody či mezi rostlinami.

Nevěřili byste tomu, kdybyste neměli možnost vidět následující fotogalerii, ale cestování s plastovými figurkami je poměrně dosti zábavné. Saenz dává své fotky pravidelně na Instagram pod hashtagem #Dinodinaseries, takže pokud tuto sociální síť používáte a snímky se vám zalíbily, pak pro vás nebude problém, tohoto talentovaného fotografa si dohledat a aktivně sledovat. Podle nás to určitě stojí za to.