Rubriky: ŽIVOT NOVINKY
 

Každou chvíli se někde vyloupne trend, který udává směr, jak se mají lidi fotit. Jednou je to duckface, pak zase ruka přes obličej… Vždycky je to neskutečná blbost, ale na hit z Jihoafrické republiky to rozhodně nemá. Tam si lidi hrají na mrtvé. Prostě si představte debilní internetovou challenge. A pak tu debilitu vynásobte tisícem. Voilá, a máte tady snímky, které lidi označují hashtagem #DeadPose!

Na netu se poslední dobou objevují fotky mladých lidí z JAR, kteří si hrají na mrtvé. Zkroucená těla, oči v sloup, krev… Ničeho z toho se nebojí.

16

Všechno to začalo na Facebooku, a postupem času se to přesunulo i na Twitter a Instagram. Jinak řečeno, je to prostě všude.

54

Za vším ale kupodivu stojí jeden jediný člověk, který celé to šílenství rozpoutal. Jmenuje se Karabo Mnisi, je mu devatenáct a s klidem vás ujistí, že je to skoro to samé jako Ice Bucket Challenge, a jestli si myslíte něco jiného, tak jste to celé vůbec nepochopili.

23

Mnisi se chtěl prostě jenom zviditelnit, možná se stát i celebritou. A lidi na to přistoupili – možná až moc. Teda aspoň ti mladí. Jeho rodiče z toho moc nadšení nejsou, ale co mají dělat… Facebook neovládnou.

8

Kdyby to celé skončilo u nevinných snímků bez krve a ran, bylo by to v pohodě. Bohužel jsou mezi námi i tací, kterým to nestačí, a nebojí se nafingovat nějakou tu násilnou scénu…

107

Taky už jen čekáte na to, až s tímhle hashtagem bude někdo zveřejňovat doopravdy zavražděné? My tomu dáváme týden!