Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Víte, že před dvěma dny měl narozeniny Charles Darwin? Britský badatel se kterým bylo, je a asi navždy bude spojeno slovo evoluce. Narodil se 12. února roku 1809 a po vzoru svého dědečka se o problematiku vývoje a fenomén evoluce zajímal celý život.

Musíme připomenout, že Darwin se narodil do doby napoleonských válek a přesto z jeho teorií vycházejí vědci dodnes. A nejenom oni, nad biologickou i kulturní evolucí uvažují snad všichni a to i tvůrci satirických, zlehčujících a zábavných obrázků.

Vybrali jsme pár z nich, které můžou být jen vtipným zpestřením odpoledne a nebo nad nimi můžete přemýšlet, protože jsou opravdu takové dva v jednom.

Tak tenhle obrázek ukazuje, že i když jsme z matky přírody vzešli, přílišný respekt k ní nemáme. Nehledě na tělesnou konstituci muže, který vyhazuje odpadky do jezera.

Evolution In A Nutshell

A co takhle, jak se vyvíjí náhled na nahotu? Dřívější tabu jsou dnes naprosto běžnou záležitostí a na koupalištích tak je vidět stále méně a méně kusů oblečení, ono taky záleží kde.

The Evolution On Underwears

Tato ilustrace může mít mnoho výkladů. Jaký je ten váš? Může to vypadat, jakože dřív jsme byli lidmi a nyní jsme již čára s číslem? Těžko říct, každý si v tom asi musí najít svou pravdu sám.

Evolution

“Evoluce Bohů” asi nikoho nepřekvapí. Nás více zaujalo, že na obrázku to vypadá, že je tam Věstonická Venuše, což nás (jako vlastence) velmi těší. Konec tohoto řetězce je však spíše smutný, ale asi bychom si měli přiznat, že to tak skutečně někdy je.

The Evolution Of God

Všichni víme, jak vypadal náš první mobil a jak moc rozdílné jsou dnešní chytré telefony.

Evolution

Zasekl se vývoj?

Evolution

Nukleární evoluce. Co dodat.

Nuclear Evolution

A jak to bylo, je a bude se psaním?

Evolution

Kam nás žene konzum?

The Next Phase Of Evolution

Ekologická naděje!

Homo Eco Sapiens - There Is A Hope

Článek by bylo hezké zakončit slovy dalšího velkého vzdělance, které do jisté míry taky souvisí s evolucí nebo minimálně s vývojem:

Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.

Albert Einstein