Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT NOVINKY HOLKY A SEX
 

Možná se vám to zdá jako nějaký hloupý vtip, ale je to švédská realita. Radní města Övertorneå totiž přišel s tímto návrhem zcela vážně. Pokud se vám to zdá jako naprostá blbost, tak vězte, že to má své opodstatnění a poměrně přesvědčivé.

Švédsko obecně platí za země, kde se nebojí experimentovat. Zkrátka zkouší nové a nové věci, aby svým občanům zjednodušili a zpříjemnili život. A u nás je problém zjednodušit i hloupé vyplňování daně z nemovitosti a další byrokratické papírování.

Couple-In-Bed-REDUCED

Po zavedení šestihodinové pracovní doby jdou však tito seveřané ještě dál. Potentát zmíněného města Per-Erik Muskos se domnívá, že by lidé měli mít během práce pauzu na intimní chvilky. Něco podobného se před pár lety rozjelo i v Japonsku, ale tam šlo o postele v kancelářích, aby se lidé na hodinku prospali. Tady jde sice také o postel, ale její poněkud divočejší variantu.

Pár kolegů se mu vysmálo, většina však bedlivě poslouchala jeho argumenty. Sex přirozeně odbourává stres, zlepšuje prokrvení a udělá radost, pokud je dobrý, snad každému z nás. Navíc pokud mají partneři děti, konečně jim během toho nebudou doma překážet. Muskos si od svého návrhu slibuje také to, že by se zvýšila porodnost.

preview

Zatím se jedná o první vlaštovku, každopádně tahle jedna vlaštovka obletěla média po celém světě a sexuologové se shodují, že to není vůbec špatný nápad. Lidé, kteří nemají partnera, mohou využít volnou hodinu například procházkou či spánkem, těžko může chodit zaměstnavatel kontrolovat své zaměstnance až do postele, pokud tedy také nemají intimní vztah.

Tak či onak, Švédsko se zkrátka stará. Češi nutně nemusí dostat kratší pracovní směnu, ale možná by to chtělo trošku přívětivější chování státu směrem k občanovi. Můžeme mít šesticiferné platy, ale pokud se nám tu nebude žít šťastně, tak jsou k ničemu. Takže sex do každé pracovní doby!