Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE
 

Říkáte si, že na svých sociálních sítích nemáte dostatek interakce? Štve vás, že vaše instagramové fotografie, se kterými si dáváte takovou práci, nikdo neocení? Kupte si lajky!

Zní to jako každá druhá reklama v televizi nebo rádiu. Ve skutečnosti je to ale pravdivý příběh. V obchodním centru Okhotny Ryad v centru Moskvy opravdu stojí automat, skrze který si můžete zakoupit lajky či followery na váš instagramový účet. Lajky nebo sdílení na Facebook zde sice nenajdete, ale to není tím, že by byl automat nedokonalý. V Rusku totiž Facebook nemají. Místo něj zde funguje sociální síť VKontakte, specializující se primárně na země bývalého Sovětského svazu. I na ní si můžete lajky zakoupit.

 Na internetu byste po chvíli brouzdání našli několik desítek webových stránek, které za určitou úplatu slibují navýšení počtu vašich odběratelů, sledovatelů, lajků apod. Asi nepřekvapí, že většina jich bude pocházet z Číny, Rusku a podobných zemí, situovaných směrem na východ. V Rusku jsou už ale opět o krok dál a přenesli tento on-line neduh do offlinu.

Neduh to je, protože takto umělé navyšování lajků a followerů zásadně odporuje pravidlům Instagramu. Jestliže tedy zavítáte do Rusku a neodoláte vábení tohoto kouzelného automatu, nedivte se tedy pak, když vám poté váš účet zruší.

A kolik za takovou srandu zaplatíte? 100 lajků, různě rozmístěných po všech vašich fotografiích vás vyjde na pouhých 80 centů. Pokud hrajete spíše na počet followerů, za novou stovku zaplatíte 160 centů. Nic drahého, že?