Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

The Cave Store, obchod se suvenýry na pláži v Kalifornii, je přes léto návštěvníky přímo nabitý. Ale před pár týdny se u nich ukázal jeden speciální místní host – lachtan!

Manažerka obchodu Rachelle Agosti byla ten večer jediná ze všech zaměstnanců přímo v obchodě. Když slyšela divné zvuky ze schodiště, šla se podívat, co se děje. Žádní lidské návštěvníky ale nepotkala. Poměrně netypické zvuky ji trochu vyděsily…

O pár minut později se v obchodě objevil lachtan. Vykračoval si po krámě zhruba deset minut, prohlížel si suvenýry a jiné dárkové předměty. Mít v obchodě lachtana, to je sice skvělá atrakce jak pro zákazníky, tak personál samotný, ale bylo jisté, že navždy tam zůstat nemůže. Vypadal trochu zmateně a vyděšeně, v každém případě byl ale zcela zdravý.

Vlastně se choval jako jakýkoliv jiný turista!enhanced-12259-1454439620-2

Obchod má víc než stoletou tradici, a ještě ani jednou se nestalo, že by do něj zavítal lachtan. Před pěti lety se o to jeden pokusil, ale utekl okamžitě, když někdo z personálu otevřel dveře. 

enhanced-25464-1454439573-10

Zatímco si lachtan vesele poskakoval po obchodě, Agosti přivolala další zaměstnance, aby jí pomohli toho chudáka dostat zpátky tam, kam patří. Zahnali ho pomocí plechovek, kterými mlátili o sebe, aby vytvořili hluk. Dále pomohla ještě konzerva s tuňákem pro kočky… Lachtan tedy musel vylézt celých 145 schodů, aby se dostal do jeskyně na pláži, odkud přišel – to musela být pořádná fuška.