Rubrika: NOVINKY
 

Vůbec poprvé v historii samostatné České republiky navštíví prezident jednu z izolovaných zemí, konkrétně Narnii. Mluvčí prezidenta republiky to potvrdil s tím, že je to na osobní pozvání samotného vládce Aslana. To se ovšem nelíbí stranám ODS a TOP09, které hodlají pořádat protesty.

Otázka ovšem zní, zda je ještě možné návštěvě ve zmíněném království zabránit. Domluvena totiž byla již v době, kdy na Hrad zamířil velvyslanec Narnie Prokop Faun (viz úvodní fotka). Přesto se opozice nehodlá vzdát a bude se snažit udělat vše, aby diplomatické cestě Miloše Zemana zabránila. Hlasitou odpůrkyní je například i herečka Dáda Patrasová a nejen ona. Dnes odpoledne byla odeslána petice s více jak třemi podpisy, kterou podepsal spolu s Dádou i zpěvák Daniel Landa. Naší redakci však mluvčí prezidenta pouze nevybíravě odsekl, že Miloš Zeman je plnoletý člověk, který se umí rozhodovat sám.

“Pan prezident je přesvědčen, že plnoletý člověk se zvládne sám rozhodnout. Cesta do Narnie je již naplánovaná, všichni si na hradě balíme.”

Jiří Ovčáček,
mluvčí prezidenta republiky

Miloslav Kalousek je však toho názoru, že za svrhnutí vlády ledové královny si Narnie návštěvu české hlavy státu nezaslouží. Rozhodl se tedy, že úderem dnešní dvanácté hodiny začne se svými kolegy jejich protestní hladovka. Jiný názor má však premiér Bohuslav Sobotka: “Je třeba si říct, že obchodní vztahy s Narnii jsou na nejlepší úrovni za posledních padesát let, nemá smysl bojkotovat prezidentovu návštěvu.” Situaci budeme nadále sledovat.

APRÍL !!!