Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Chtěli byste jíst každý den jedno a to stejné jídlo? Věřte, že i toho nejlepšího se po třech letech přejíte. Dívka z Portsmouthu nesnědla za tu dobu nic jiného než výrobky z fastfoodu KFC! Pokud si však myslíte, že to dělala úmyslně pro získání pozornosti, tak se pletete!

Jednadvacetiletá Angličanka trpí poruchou příjmu potravy (PPP). Ta má většinou formu bulimie, anorexie nebo chronického přejídání. U této slečny se však přelila v úplně něco jiného. Nechtěně mentálně totiž odmítá jakoukoliv jinou potravu než jsou smažená křidélka a solené hranolky zmíněné společnosti, která má i v ČR desítky poboček.

Problém dlouhé roky neřešila, protože díky jejímu rychlému spalování na ní následky nezdravé stravy nebyly vidět. Dokonce to tolerovalo i její okolí! Zlomem byla však společná dovolená, kterou naplánoval její přítel. Neustálé hledání nejbližší pobočky KFC už mu pilo krev, proto se rozhodl poslat svou vyvolenou na hypnoterapii.

Důležitý je původ poruchy. Až poté je možné navrhnout nějaký plán, jak stravovací návyky zase vrátit do normálu. Podle hypnoterapeuta vznikla odchylka tím, že se slečna nevědomě snažila ve svém životě udržet nějaké místo, kde bude rozhodovat jen ona sama. Kvůli její velké nejistotě v mnoha ohledech zkrátka mozek potřeboval něco stoprocentně kontrolovat. Proto se upnul k této “jistotě” a dívku držel jako rukojmí.

S tímto zjištěním mohla nastat léčba, kdy bojovala Angličanka vlastně sama se sebou. Vše nasvědčuje tomu, že tento boj vyhrála a podle svých slov nedokáže pochopit, jak to mohla vydržet například bez zeleniny nebo hovězího. Příběh ukazuje, jak zákeřná může porucha příjmu potravy být.

after-only-eating-kfc-for-3-years-heres-what-she-looks-like-now3after-only-eating-kfc-for-3-years-heres-what-she-looks-like-now4 (1)