Rubriky: ŽIVOT ZÁBAVA
 

Světový rekord lze dnes vytvořit prakticky v jakékoliv disciplíně. Od oficiálních sportovních akcí až po činy, u kterých se mysl pozastavuje nad tím, jak to proboha mohlo někoho napadnout. To je přesně případ jedenatřicetiletého muže z Bristolu. 

Martin Mienczakowski doslova doskákal do Guinessovy knihy rekordů. Rozhodl se totiž překonat světový rekord ve vzdálenosti, překonané skákáním na skákacím míči nebo chcete-li hopsadle. Sestavil si tým odborníků, kteří jej při rekordu doprovázeli a starali se o to, aby měl při svém pokusu co největší pohodlí.

16 kilometrů na míči!

A ono se mu to skutečně povedlo. Doskákal až na metu 16 kilometrů! Celý proces probíhal na běžecké dráze atletického stadionu, Martin na něm musel zvládnout obkroužit neuvěřitelných 40 kol. Proč se rozhodl zrovna pro tento konkrétní “sport” známé není, motivace pro vytvoření rekordu je však jasná.

Vážný podtext …

Martin neprožíval dosud vůbec lehký život. V roce 2009 na Štědrý den jej postihla mozková mrtvice, s jejímiž následky se potýkal ještě hodnou dobu poté. Během následujících let prožil několik úmrtí svých blízkých a trpěl velikými depresemi, které byly provázené úzkostnými stavy. Po definitivním uzdravení začal spolupracovat s charitativními organizacemi.

I tento jeho pokus o světový rekord nese charitativní podtext. Touto akcí podpořil Bristolskou nadaci Stroke Associacion, která mu významnou měrou pomohla v době, kdy obsolvoval své léčení.

martin

Byť má celý příběh velmi vážné pozadí, na první pohled jde stále o zábavnou a neuvěřitelnou akci. Nedovedeme si asi představit, jak trpěly určité Martinovy orgány poté, co na nich odskákal 16 kilometrů na skákacím míči. Au.