Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT ZÁBAVA TRENDY NOVINKY
 

Už jste o tom možná slyšeli, jedna z největších českých mlékáren Kunín si pořádně zavařila. Na Facebooku totiž vyhlásila básnickou soutěž, která měla mít dvě témata – jaro a mlékárnu Kunín. To se neobešlo bez odezvy lidí, kteří jsou přesvědčení, že průmyslové získávání mléka je nehumánní. Začali proto skládat verše o tom, jak tele hledá svou mámu, která je stále znova a znova uměle oplodňována.

Jednu kritickou báseň by PR firmy určitě zvládlo, jenže ony přibývaly po desítkách a navíc měly tisíce a tisíce lajků. To zkrátka nešlo ignorovat, všimla si toho již i některá média. Nakonec vybrala firma tři naprosto trapně zrýmované oslavné básně o Kunínu a prohlásila je za vítěze, tím si snad ještě víc podřezala větev.

Pojďme si básně ukázat:

1234567

A to nejsou zdaleka všechny vzkazy, jedná se skutečně o desítky rozhořčených lidí. Jaký na to máte názor vy? Je mléko znásilnění, nebo je to jen parta bláznivých veganů? Jedno je však jasné, poslední dobou hraje obrovskou roli Facebooková stránka společnosti, připomeňme například aféru Lidl.

Telátko, telátko
u své mámy budeš jen krátko.
Tvé mlíčko ti nenáleží,
prachy za něj, to je oč tu běží.

Tvá máma musí kojit lidi dospělé,
mléko, sýry, jogurty,
ty zůstaneš na stravě umele,
a pak půjdeš na steaky.

Pochopte to, lide moudří,
řekněte “Ne” vemenu,
kravské mléko patří teleti,
dejte přednost mandlovému.

Pete Frolich