Rubriky: ŽIVOT VIDEA
 

V Česku je krásně! O tom určitě netřeba diskutovat, tady je však hmatatelný důkaz. Video, které natočila čtyřka Petr Krejčí, Michal Matuška, Pavel Vacek a Lukáš Pich, vám doslova vyčaruje úsměv na tváři. Říkají si Orchis film a specializují se na filmové zachycení krajiny. 

Na svém webu, který můžete navštívit zde, píší, že měli nejprve sen, jenž se poté rozhodli naplnit. Trvalo to několik let, avšak výsledky se již dostavují. Natáčejí videa, kterými chtějí sdílet své vnímání krajiny. Na svém YouTube kanále mají již přes deset takových počinů a každý stojí za to.

My si dnes ukážeme video, které příhodně nazvali “Landscape and Nature of Czech Republic”. Tříminutový snímek v doprovodu hudby diváka zanese do Krkonoš, Bílých Karpat, Českého krasu, ale také například i do Jeseníků. Po technické i vizuální stránce je naprosto brilantně zpracován, nemyslíte? Ostatně to potvrzuje i fakt, že video nemá ani jeden dislike, což se dneska stává opravdu jen málokdy.

Ale protože by byla škoda ukázat vám jen jedno video, vybrali jsme další dvě, která stojí za zhlédnutí. Jedno se jmenuje “Krajinou domova” a zavede vás opět do české přírody, tentokrát však přímo v Ultra HD. Trochu vlastenečtější ráz má pak video “Hymna České republika”, kde je video doplněno právě skladbou Kde domov můj.