Rubrika: ZÁBAVA
 

Aprílové džouky se v roce 2017 vymýšlejí dost těžko – každý už všechno viděl, všechno slyšel, všude byl, a tak ho jen tak něco nepřekvapí. Mapy.cz do toho ale šly se skvělým nápadem a hodiny jejich práce stojí za to. Mapu České republiky totiž zbavili kartografických značek a dali si i záležet při přejmenovávání měst. Výsledkem je pecka, u které všichni doufáme, že bude v nabídce nejen na apríla, ale i po celý rok!

Místo značky dálnice vidíme DÁLNICE DÁLNICE DÁLNICE, místo vodních ploch VODA VODA VODA… A u silnic? Hádejte. I když lepší by možná bylo SILNICE DÍRA SILNICE DÍRA. Přece jen, Česko má v tomhle směru tak trochu alternativní realitu.

Na celou mapu se můžete mrknout tady.

Kreativnímu přejmenování se nevyhnulo žádné větší město. Někde jde jen o slovní hříčky – máme tu Pššštnov místo Tišnova, Supovou místo Orlové… Ale pak tady jsou i kousky drsnějšího kalibru. Z Hostivic u Prahy se stalo město jménem Neber Úplatky – to kvůli korupční kauze Davida Ratha. No a pak je tu klasika – Kladno-Jágrno, Ostrava-Oprava!!! a Špindlerův mlýn-Dlouhá fronta u vleku.

A jak přejmenovali vaše město? A sedí to? Napište nám do komentů!