Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY TECHNOLOGIE
 

Peníze sice šťastného člověka nedělají, ale dovolují mu navštívit místa, kam se prostý zaměstnanec pravděpodobně nedostane, jako do těchto přepychových restaurací, které Vás uhranou! Můžete se totiž najíst v jeskyni uprostřed Afriky nebo si zajít do restaurace, která je umístěna 5 metrů pod mořskou hladinou.

#1 Turandot, Rusko

Těžko byste hledali pompéznější místo k večeři, než je restaurace Turandot v Moskvě. K nádhernému nábytku a skvělému jídlu je samozřejmostí živá hudba. Za dekoraci utratil majitel údajně něco okolo dvou miliónů dolarů!

#2 Ithaa, Maledivy

Jestli si někdo představuje dokonalou restauraci, tak to musí být tato. Pochutnáváte si na evropských specialitách zatímco kolem vás ožívá podmořský svět. Korály, žraloci, rejnoci a všemožné druhy ryb můžete sledovat zhruba pět metrů pod mořskou hladinou.

Ithaca restaurant, Maldives

#3 Ali Barbour’s Cave Restaurant, Keňa

Jeskyně, která je prý stará až 180 000 let, na pobřeží Diana Beach je ideální místo, kde poznat Afriku z jiné perspektivy. Restaurace nemá střechu, takže můžete u večeře sledovat noční oblohu plnou hvězd.

#4 Soho House, Los Angeles

Do této restaurace se dostanete pouze pokud jste členem klubu nebo někoho takového znáte. Je lemována olivovníky a má i stahovací střechu, kdyby náhodou pršelo.

#5 Restaurace 1902, Egypt

Nádherné prostory egyptské restaurace v kombinaci s dobrou francouzskou kuchyní vás jistě přesvědčí si za tento servis připlatit. Restaurace je součástí Sofitel hotelu, který byl postaven již v 19. století.

#6 Hutong, Velká Británie

Pokud máte rádi čínskou kuchyni a zároveň Londýn, pak doporučujeme návštěvu restaurace Hutong. Je designově laděná do čínského stylu a přitom se můžete dívat na krásy Londýna z 33. patra!