Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Lidská hloupost je někdy opravdu bezmezná. O tomto pořekadle se jistě přesvědčili všichni držitelé Darwinovy ceny, bohužel ponaučení si již vzít nestihly.

Darwinova cena je ironické ocenění pro lidi, „kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem. Je pojmenovaná dle evolučního biologa Charlese Darwina a má několik pravidel. Kandidát na toto nelichotivé ocenění se musí ze světa buď natrvalo odstranit či se alespoň sterilizovat, musí tak učinit sám a zároveň musí být schopen jasného úsudku (ne dítě do 16 či mentálně postižení.)

Revolver místo telefonu

47letý Ken Charles Barger ze Severní Karolíny slyšel jedné noci zvuk svého mobilního telefonu. Zašátral tedy rukou vedle postele a ve snaze nalézt telefon sáhl po první věci, která mu přišla pod ruku a zmáčkl tlačítko. Ve své rozespalosti ovšem nepoznal, že nedrží telefon, nýbrž svůj revolver, který měl kdo ví proč vedle své postele. Ono tlačítko nebylo tedy tlačítko telefonu, ale spoušť zbraně.

Mrštný  “jako” had

had

Roku 1999 v Íránském Teheránu lovil myslivec v lese. Dle výpovědi svého kolegy se rozhodl chytit hada. Chtěl si přidržet jeho hlavu pažbou pušky u země. Co se však nestalo. Had byl dle své pověsti velmi mrštný, omotal se kolem zbraně, stiskl spoušť a kulka prostřelila myslivci hlavu.

Odvážný Drákula

Při přípravě na Halloween se jeden student rozhodl předvést ostatním dramatickou scénku s hrabětem Drákulou. Vypůjčil si kostým, pod který schoval borovicovou kůru a chtěl imitovat probodnutí se nožem. Špatně si však spočítal tloušťku kůry a sílu, kterou do bodání vložil a propíchl si srdce. Jeho poslední slova byla výstižná: „Udělal jsem to doopravdy.”

Upil se k smrti

whisky

Australan Allan se pro zábavu účastnil soutěže “Divoký Pátek”, která spočívá v pití alkoholu. Za 100 minut se jednotlivým soutěžícím přičítají body za každou vypitou skleničku alkoholu. Po skončení této hodiny a čtyřiceti minut Allan usnul. A nikdy více se již neprobudil. V době konstatování smrti mu soudní lékař naměřil 3,53 promile alkoholu v krvi, což je zcela pochopitelné, víme-li, že Allan vypil 34 piv, 4 bourbony a 17 panáků tequilly.

Sebevražední teroristé

Teroristé v Izraeli při plánování teroristického útoku doplatili na přechod z letního času na standardní. Plán byl takový, že uprostřed rušného města měly být umístěny 2 automobily s automaticky načasovanými bombami. Ty byly však vinou posunu času nastaveny na o hodinu dřívější čas, nežli měli na svých hodinkách řidiči, vezoucí auta na místo určení. Z teroristů se tak během okamžiku stali sebevražední atentátníci.

Čeští zloději

Na závěr se podívejme do České republiky. V roce 2007 tuto nechtěnou cenu získala dvojice zlodějů z Kladna. Ta kradla nosníky podpírající střechu haly. V duchu hesla, potrestaný na místě, však střecha pochopitelně spadla a zloději, stejně jako všichni hlavní hrdinové výše uvedených příběhů, zemřeli.Ne