Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Popelář, řidič autobusu, hasič či astronaut. Jedno z těchto povolání ve svém dětství považoval za snové asi každý. Od té doby však již hodně času uplynulo a realita je jiná. I dnes se ale někteří lidé, kteří ráno vstávají do práce, cítí jako ve snu. Podívejte se, za jaké bizarnosti lze dnes dostat peníze.

Profesionální spáč

spac

Některé hotely mají své zaměstnance, kteří pravidelně spávají v pokojích a posuzují tím jejich kvalitu. Co lepšího může být než se jít do práce vyspat? Podobou profesi nabízí například i NASA. Jejím cílem jsou však vědecké studie, zaměřující se na spoustu procesů, které se dějí při spánku.

Očichávač

deodorant

Pro tuto profesi je, věřte nebo ne, zapotřebí vysokoškolský titul z oblasti chemie. Úkolem takového očichávače je aplikovat vybraným lidem deodorant (převážně do podpaží) a zkoumat jeho účinky. Tedy primárně pach. Ti nejlepší si mohou z tohoto zaměstnání odnést každý měsíc až 30 000 Euro.

Oshiya

oshiya

Povolání, jehož název je nepřeložitelný, pochází z Japonska. Principem je, že, zpravidla muž, tlačí cestující do přeplněných vagónů metra. Dochází tak k maximálnímu využití kapacity vagónu a zrychlení dopravy cestujících. O jejich pohodlí při takovém cestování se však možná dá pochybovat.

Profesionální truchlící

Představte si, že jste na pohřbu, kde neexistují zástupy smutnících lidí a posmrkávajících příbuzných. Pro takové případy jsou připraveni právě profi truchlící, kteří zabezpečí tu správnou pohřební náladu.

Správce ostrova

hamilton2

Nedaleko australského pobřeží existuje ostrov Hamilton. Na něm lze vykonávat funkci takzvaného správce. Jeho úkolem je především propagace ostrova. Náplň práce tvoří typické aktivity spojené v korálovým ostrovem okolo oceánu. Správce tedy surfuje, potápí se či hraje golf a ze všech těchto aktivit pořizuje fotografie a videa, která pak společně s příslušným komentářem vkládá na svůj blog a tím dělá ostrovu vhodnou reklamu. Pokud na Hamilton zavítá nějaký turista či dokonce oficiální návštěva, je ve správcově kompetenci se jich ujmout.

Zahřívač postele

postel

Jak je nepříjemné si po náročném dni v zimě lehnout do postele, která je stejně studená jako vše v zimním období. Této situaci se chtěl vyvarovat řetězec hotelů Holiday Inn ve Velké Británii a zavedl pozici zahřívače postelí. Zaměstnanec, oblečen ve speciálním obleku, si jednoduše před příchodem zákazníka do pokoje lehne na postel a vytváří tak na ní příjemné teplo. Jak moudré…

Povolání pro muže

Vraťme se na chvíli ještě do Austrálie. Zde žije několik mládenců, kteří obcházejí napřílkad místní masážní salony a žádají po masérkách i “složitější” služby. Pokud se jim podaří zabodovat, zpracují zprávu, kterou následně předají policii. Jedná se totiž o odhalování nelegální prostituce!

Tak co, stále ještě chcete být hasičem?