Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Nejhorší událost lidských dějin? Při této otázce se může vybavit spousta příhod, pokud bychom však dělali žebříček, zajisté by se v něm velmi často objevovala tragédie z 11. září 2001 v New Yorku. Co se tehdy stalo, ví asi každý. Pojďme si tuto smutnou událost připomenout pomocí těch nejemotivnějších fotografií.

Pro připomenutí: 11. září 2001 bude v historii navždy zapsáno černým písmem jako jeden z nejtragičtějších dnů americké historie. Proč? Teroristická organizace al-Káida unesla 4 letadla z běžných linek a nasměrovala je do předem naplánovaných cílů.

Největší škodu napáchali teroristé v New Yorku na budovách Světového obchodního centra. Dvě letadla narazila do tzv. dvojčat, která se okamžitě zřítila k zemi. Třetí letadlo zasáhlo Pentagon a poslední se zřítilo, aniž by dosáhlo svého cíle. Naštěstí. Spekuluje se totiž o tom, že mělo namířeno na Kapitol nebo Bílý dům.

11. září 2001 se odehrál jeden z nejtragičtějších teroristických útoků vůbec. Zemřelo při něm témě 3 000 lidí, včetně hned 19 teroristů. Drtivá většina obětí byli civilisté.

Sutiny byly všude. Stejně jako smutek a beznaděj. A v dáli stále hřmí nové a nové výbuchy…11. září12 Tito lidé měli štěstí. Byť si do konce života ponesou strašidelný zážitek, alespoň oni sami přežili..
11. září11 Slzy. Smutek. Zoufalství.
11. září10 Co nejrychleji utéct, to byla hlavní myšlenka lidí, pohybujících se v centru.11. září9 Lepší skočit než uhořet…11. září8 Skrze davy lidí ve zbytku budov se záchranáři snažili prodrat, aby zachránili co nejvíce lidí. Bohužel často marně. A sami za to kolikrát zaplatili vlastním životem.11. září7Pravděpodobnost, že tato žena našla, koho hledala, není asi příliš veliká…11. zářís Momentka. Takhle jedno z dvojčat padalo dolů.SEPT 11 2001 NYC 11. září bylo pro spoustu lidí posledním dnem jejich životů.11. zářír Prach, špína, sutiny. To vše bylo po celém New Yorku.11. záříe Rychlý útěk. V mnoha případech marný…11. záříw Takto to vypadalo z dálky. Hrdé panorama Big Apple dostalo pořádnou trhlinu.11. září q

Zoufalství, beznaděj a nevědomost, jak naložit s tragickou situací, to vše lze cítit i z fotografií vrcholných představitelů USA…11. září11. září bb11. září