Rubrika: TRENDY
 

V naší volné přírodě najdete opravdu jedovatých tvorů jen poskromnu. Navíc pokud vás kousne zmije, je to sice nepříjemné, ale hrobeček si hned kopat nemusíte. Pokud bychom u nás chtěli najít něco opravdu jedovatého, museli bychom nahlédnout do domácích terárií, popřípadě do zoologických zahrad. Pojďme se však kouknout na tvory, kteří ve svých domovinách žijí zcela volně a od kterých byste kousanec určitě dostat nechtěli.

Palovčík Brazilský

25-w2-610x429Palovčík Brazilský, kterému se přezdívá také banánový pavouk, je tvor, kterého bychom v Brazílii nalezli nejčastěji na banánových palmách. Jedná se o vůbec nejjedovatějšího pavouka na světě, který dorůstá velikosti i více jak 10 centimetrů. Právě on se u nás stal předmětem mnoha mýtů o pavoucích na banánech v Tescu, které jsou však holým nesmyslem. Kousnutí tohoto pavouka je pro člověka extrémně bolestivé, doprovázené závratěmi, krvácením z tělesných otvorů, nepravidelnou srdeční činnost a pro pány možná to nejhorší extrémně bolestivou erekci.

Ryba Candiru

24-commons-610x150Opravdu nepříjemná rybička, která se živí krví. Povětšinou žije v útrobách jiných ryb, kde jim saje krev z vnitřních dutin. Někdy se stane, že se tato ryba dostane i do lidského těla, kde se paraziticky přiživuje. Navíc její kousnutí, které ředí krev je velice bolestivé.

Arizonský kousavý škorpion

23-w2-610x395To je jméno další potvůrky žijící v Severní Americe, kde se vyskytuje především ve vyprahlých částích Arizony. Tento škorpion je velice jedovatý. Jeho uštknutí způsobuje akutní svalovou bolest, imobilitu, halucinace a velké potíže s dýcháním.

Kamenná ryba

21-w1-610x458Jedná se o nejjedovatější rybu na světě, a přesto jste o ní možná nikdy neslyšeli. Žije v oblastech Austrálie, kde se dostala dokonce i do tradičních aboridžinských rituálů. Při jednom z tanců je totiž tanečníkem znázorněn rychlý průběh umírání poté, co stoupnete na tuto rybu a ta do vás zasekne své jedovaté jehlice.