Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA
 

Wolf of Walthamstow. Vlk z Walthamstow. Tak jako kraloval Jordan Belfort (Vlk z Wall Street) na americké burze, daří se patnáctiletému Nathanu John-Baptistovi z východní části Londýna, jeho školní byznys. Díky skvělému nápadu je nyní finančně za vodou a už v takto mladém věku si užívá života jako málokterý teenager na světě. A to jenom proto, že na školních záchodech prodává sladkosti.

Je léto, tedy obvyklý čas na nějaký ten přivýdělek. Školáci, kteří ji dosáhli patnáctého roku věku si hledají brigády, aby nemuseli stále prosit rodiče o peníze a trochu si užili života. Těmito starostmi mladý Nathan rozhodně netrpí. Ve svých patnácti letech dokáže řídit byznys s tržbami přes milion korun. Ne vždy tomu tak ale bylo.

Ještě než oslavil své patnácté narozeniny, chtěl si Nathan najít brigádu, aby se alespoň trochu finančně osamostatnil. Bohužel, všude jej poslali pryč se slovy, že je na to příliš mladý. Ani ve škole se necítil nejlépe, parta, se kterou se tehdy bavil, nepatří těm úplně nejvzornějším. Vše se změnilo s příchodem jednoho Nathanova kamaráda. Chlapci si padli do noty a nedlouho poté dostal Nathan onen skvělý nápad.

prodává sladkosti

Zjistil, že v areálu jeho školy není žádná možnost koupit si sladkosti. A vzhledem k tomu, že sám má sladké velmi rád, došlo mu, že by tuto příležitost mnozí jeho spolužáci ocenili. Poptal se, a když se mu dostalo kladných reakcí, začal prodávat. Hned první den prodeje vydělal 5 liber. Těžil z toho, že školáci byli líní zajít si do vzdálenějšího supermarketu, který se nacházel mimo areál školy. Protože podobné podnikatelské aktivity nejsou ve škole povolené, zřídil si svoji tajnou základnu na záchodech.

Netrvalo dlouho a byznys se mu rozrostl. Aby zvládl nákupy, prodej a veškerou agendu, zaměstnal i onoho svého kamaráda. V nejlepších časech dosahovaly jeho příjmy až 1150 liber týdny, tedy 230 liber za den. Nathan prozradil, že celkové tržby mu vychází více než 50 000 liber (1,5 milionu korun). Kolik z toho byl zisk, to už si nechal pro sebe, každopádně nějaký ten statisíc z toho kápl.

prodává sladkosti

Při největším rozmachu dokonce Nathan zaměstnával až 10 lidí a přes Snapchat oznamoval svým věrným zákazníkům, jaká je denní nabídka sladkostí. Poptávka v tu chvíli byla obrovská a mladý podnikatel se těšil veliké popularitě.

Bohužel, Nathanova pohádka se uchýlila ke konci. Po nějakém čase přišlo vedení školy na to, že na záchodech prodává sladkosti a jeho byznys mu zatrhlo. Nathan, za přispění svých rodičů ale přispěchal s řešením. Úspory, které neutratil, prý investuje do akcií na burze a do nemovitostí. Možná, že se tak z Walthamstow jednou skutečně stane Vlk z Wall Street.