Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Bojíte se pavouků, hadů, nebo myší? Pak trpíte poměrně rozšířeným druhém fobie, kterou trpí i několik dalších stovek tisíc lidí na celé planetě. Mezi námi jsou ovšem i tací, kteří trpí fobiemi jiného druhu a z věcí, u kterých se dá jen kroutit hlavou. My se nyní na ty nejšílenější z nich podíváme.

89843Současný papež se jeví jako poměrně fajn chlapík. Ovšem i kdyby byl sebelepší, lidé trpící papafobií se na něj nemohou ani podívat. Tato zvláštní fobie je totiž strachem z papežů a velmi často se týká i dalších vysokých církevních hodnostářů. Pro věřícího člověka jistě nic příjemného.

89844Mít strach z něčeho, s čím se moc často nepotkáváte, není ve výsledku zas tak hrozné, ale někteří lidé mají strach třeba i z činností, které dělají všichni okolo nich a které někdy musí dělat i oni. Takovou fobií je fobie ze sezení, která člověku prostě nedovoluje sedět třeba na židli. Jak to ten dotyčný dělal ve škole, netušíme.

89851Strach z toho, že se zamilujeme, může trápit poměrně velké množství lidí, ovšem existuje i fobie, která v člověku vyvolává doslova šílenství při představě, že by byl zamilovaný. Tito pak prožívají celý život v osamění.

89846O něco horší je fobie, která v člověku vyvolává paniku ze svých vlastních myšlenek. Jak s touto fobií tito lidé žijí, netušíme. Je nám však jasné že se jedná už o velmi těžký psychický problém.

89848Strach z krásných žen je fobie, která se vyskytuje u mnoha mladých chlapců, ovšem zde je to spíše z důvodu jejich věku. Fobie z krásných žen je však skutečně potvrzenou fobií, která navždy zavírá dveře porotcům soutěží krásy.

89852Další zvláštní fobií je také strach ze sucha, který je vyvolán nejen počasím, či suchým materiálem, ale také suchem v puse, či vysušenou pokožkou. Tito lidé mají tendenci být neustále obklopeni vodou, krémem a tělovým mlékem.