Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Klasická česká hospoda s pivem, tlačenkou a gulášem je ve světovém měřítku ohraná záležitost. V restauračním byznysu panuje obrovská konkurence, proto mnohé podniky vymýšlejí různé zajímavé koncepty s cílem odlišit se. Co všechno dokáží manažeři restaurací vymyslet, aby přilákali zákazníky? 

Gastronomický zážitek na toaletě

restaurace toaleta

Dokážete si představit sedět, byť na nefunkčním, záchodě a obědvat zároveň? V tchajwanském městě Kaohsiung to majitelům jedné restaurace přijde jako vtipná idea. Kupodivu je o rezervace v takovém prostředí veliký zájem. Velmi podivné.

Zůstaneme-li u záchodového tématu, můžeme se přesunout do restaurace v Tajpeji, kde existuje podobný koncept. Jídla se zde dokonce podávají v malých napodobeninách záchodových mís. A čím že si utřete ústa po dojedení pokrmu? Ano, toaletním papírem.

Večeře pro akrofobiky nevhodná

restaurace

V Belgickém hlavním městě Brusel můžete spojit lahodnou večeři s adrenalinovým zážitkem. Jídla se zde totiž podávají v 50metrové výšce, kam hosty vypraví speciální jeřáb. Do hodování se tam pouští přes 20 lidí najednou.

S oblečením vstup zakázán

restaurace nahota

Restaurace v centru New Yorku se pyšní zvláštním dress codem. Čím méně máte na sobě oblečení, tím pochopitelně lépe. Zajímavý nápad například na první rande.

Restaurace ve tmě

restaurace tma

Do podniku v Pekingu nemohou chodit bázliví zákazníci. Panuje v něm totiž absolutní tma. Všechny stěny jsou vymalovány na černo, po luxusních lustrech či svíčkách na zdech ani památky. Dokonce displeje telefonů či zářící hodinky jsou zde zakázány. Ptáte se proč? Proč zde mají hosté trpět nedostatkem světla? Majitel této restaurace totiž spoléhá na to, že když se potlačí jiné smysly, vynikne chuť.

Ve vodním světě

restaurace voda

Na Maledivách, což je jakési synonymum pro luxus, lákají turisty do restaurace, která je z většiny obklopena Indickým oceánem. Její název Ithaa, v překladu perla, vystihuje krásu celého objektu. Je umístěna 5 metrů pod vodní hladinou a návštěvníci mohou během večeře pozorovat volně pohybující se mořské živočichy za prosklenými stěnami.

Kapusty a kondomy

restaurace

Řetězec restaurací v Tokiu s tímto opravdu bizarním názvem pojal tento druh antikoncepce jako své hlavní moto. Prezervativy zdobí stěny a dokonce se jimi můžete vybavit na cestu domů.