Rubrika: TRENDY
 

Každý z nás určitě navštívil nějaký labyrint. Příroda vytvořila nejrůznější pozoruhodnosti a nejčastěji se mluví o podzemních jeskynních labyrintech. Člověk se však snaží přírodu stále něčím trumfovat a v případě labyrintů se to daří zejména pěstováním rostlin a okrasných keřů, které uspořádávají do určité podoby.

Za největším labyrintem do Itálie

Často bývají pěstovány do výšky několika metrů, aby nebylo vidět přes jejich koruny a bloudění mezi nimi bylo co nejdobrodružnější. V různých částech světa se podařilo vytvořit úžasné labyrinty, které přitahují turisty a vyžívají se v nich zejména rodiny s dětmi. Málokdo asi ví, že úplně největší labyrint na světě najdete v Itálii. K jeho otevření pro veřejnost došlo 1. června 2015 a zasloužil se o to italský vizionář Franco Maria Ricci. Labyrint najdete v malém městečku Fontanellato, které se nachází v toskánské provincii Parma.

 

Franco Ricci se pro realizaci tohoto jedinečného a úchvatného labyrintu nechal inspirovat argentinským spisovatelem Jorge Luisem Boregesem. Netajil se názorem, že labyrinty, stejně jako okrasné zahrady jej vždy fascinovaly jako ukázka jednoho z nejstarších lidských nápadů. Dnes je městečko Fontanello proslulé nejen díky největšímu labyrintu světa, ale také díky jedné z největších bambusových plantáží v Evropě. Kromě bloudění v zeleném labyrintu zde můžete obdivovat nejrůznější skvostná umělecká díla.

 

7 hektarů krásy

Celý labyrint zabírá plochu o velikosti sedmi hektarů, kde je soustředěno více než 500 uměleckých děl vytvořených od 16. do 20. století. Navštívit můžete také řadu dočasných výstav, nebo obrovskou knihovnu s cennými exempláři a ukázkami typografie, grafického designu včetně mnoha děl známých umělců, jakými jsou například Giambattista Bodoni nebo typograf Alberto Tallone.

Součástí tohoto jedinečného a rozsáhlého komplexu je také kaple ve tvaru pyramidy, koncertní salóny, výstavní síně, ale také kavárna, restaurace nebo bistro.