Rubriky: ŽIVOT TRENDY
 

Nejlepší přítel člověka. Věrný mazlíček. Hlídač. Chytré zvíře. Zábavný společník. Všemi těmito charakteristikami většina lidí označuje své pejsky. Častovali by je však stejnými pochvalami, kdyby místo svých krásných domácích mazlíčků měli jednoho z dvojice těchto psů? Pojďme se podívat na dva unikátnosti ze světa zvířat, které se nebojme nazvat největší a nejošklivější pes na světě.

To, že psi mohou dosahovat velikých velikostí není žádné tajemství. Koneckonců, každý nemusí být jako čivava. Pokud máte doma labradora, dogu nebo jiné plemeno, které je svým vzrůstem veliké a myslíte si, že mnoho větších psů neexistuje, ještě jste nepoznali Barona.    pes na světě

Baron je označován jako největší pes na světě. Je to mastif a společně se svým páníčkem žijí v Austrálii. Už při prvním pohledu na jeho postavu vám dojde, že se nejedná o žádné zakřiknuté zvířátko. Potkat jej osamoceného v noci při procházce v parku by asi nebyl žádný med.

pes na světě3pes na světě2

Jestli si však myslíte, že se největší pes na světě pohybuje pouze venku, má obrovskou boudu a žije jen venku, opět jste na omylu. Baron nemá problém skákat po svém páníčkovi, lehat si k němu na gauč nebo jej zalehnout na křesle. Chová se, jako by jeho velikost odpovídala mopsovi či kníračovi.

A nyní porovnání: máme zde křížence holandského ovčáka a pitbula, který na první pohled nevypadá vůbec pěkně. Bohužel za svůj vzhled nemůže, již od mala má vrozenou vadu páteře. Jmenuje se velmi příznačně: Quasi Modo. To, že není hezký však jemu ani jeho majiteli nevadí. Přihlásil jej do soutěže ne-krásy a Quasi Modo zvítězil. Je to oficiálně nejošklivější pes na světě.

pes na světě5pes na světě 4

Závěrem je nutné dodat, že ačkoliv ani jeden z pejsků není na první pohled nijak hezký, svoji povahou mohou být pro své páníčky věrným společníkem.

 

Ale řekněte sami: pořídili byste si jednoho z této dvojice domů?