Rubriky: TECHNOLOGIE NOVINKY
 

Člověk je tvor zvídavý, a proto má neustálou potřebu neustále vymýšlet nové a nové věci, díky kterým bude jeho život pohodlnější, lepší a příjemnější. My vám nyní přinášíme ty nejvíc rop vynálezy, které byly tento rok zkonstruovány, či objeveny.
Létající automobil

149913Slovenský konstruktér Štefan Klein pracuje na konceptu létajícího automobilu již od převratu v roce 89. Od té doby jeho vynález prošel opravdu velkou změnou, která vyvrcholila s modelem číslo 3.0, u kterého se tento konstruktér snaží o získání plnohodnotné licence pro provoz jak na vozovce, tak i ve vzduchu.

Podávání vakcíny bez jehel

149915Léčebné vakcíny je nejčastěji potřeba podívat za pomoci jehly. To je ovšem celkem problém v oblastech, kde jsou jehly vzácností, hygiena nízká a chladniček zde také příliš mnoho nenajdeme. Letos však byl objeven způsob, jak vakcínu vpravit do těla a to bez jehly. Celá báze podávání probíhá za pomoci speciální polymeru, který na čas vytáhne trochu vody z lidské kůže, smíchá s ní vakcínu, a pak vodu opět do těla vrátí, aniž by byla pokožka poškozena.

Vlastní monitoring znečištění vzduchu

149917Pro nás prozatím věc, kterou příliš neoceníme, ovšem v Asijských megapolích obrovský pomocník. Elektrikář a sestřička to jsou autoři velice jednoduchého, malého a hlavně laciného čidla, které je schopno změřit znečištění okolního ovzduší a údaje vám poslat do aplikace na mobilním telefonu. Neustále tak máte přehled o tom, jak je to se vzduchem okolo vás.

Oculus trackuje paže

149918Virtuální realita je fajn a s Oculusem velké fajn. Ten však až do teď nebyl schopen detekovat pohyby rukou a propojení člověka s virtuální realitou nebylo úplně dokonalé. To se však nyní změnilo s novou malou kamerkou, která propojuje pohyby rukou s Oculusem a pohyb ve virtuální realitě je zase o kus dál.