Rubriky: TECHNOLOGIE NOVINKY
 

V tomto díle se podíváme na další skvělé vynálezy, které člověk tento rok vymyslel, a které znamenají velký průlom v lidských dějinách.

Dvoukolové auto, které je schopno samovyvažování

149919Po celém světě se nyní neustále mluví o potřebě chránit naší planetu a na to slyší velká spousta vědců. I proto byl vynalezen automobil, který vypadá trochu jako míchanice výrobku od Applu a jednostopého dopravního prostředku. Jedná se čistě elektrický automobil, se zabudovaným gyroskopem, který se neustále stará o vyvažování a automobil se tak nikdy nepřevrátí. Navíc je ekologický a všude se vejde, takže paráda.

Hudební nástroj pro každého

149921Chtěli jste někdy hrát na nějaký hudební nástroj, ale čas a trpělivost vám to nedovolují? Pak je přesně pro vás novinka jménem Artiphon. Ten dokáže napodobit zvuk desítky hudebních nástrojů a navíc na něj můžete hrát nejrůznějšími způsoby. Od brnkání, přes mačkání kláves, až po bubnování či mixování. Fantazii se meze nekladou.


Testování DNA na pracovním stole

149924Testování DNA je velice zdlouhavým procesem, který je však nutné dělat proto, aby byli nacházeni ti správní dárci kostní dřeně či orgánů, popřípadě pro porovnávání otcovství a mnoho dalších úkonů. Nyní však byl vynalezen malý přístroj, který by se v pohodě vešel vedle vašeho monitoru na pracovním stole a který dokáže testovat DNA během několika málo hodin a tím lékařům značně pomoci. Na vašem stole se sice jen tak neukáže, protože stojí tři miliony a navíc co byste s ní dělali, ale v laboratořích je již jako doma.

Opravdu chytrá pánvička
149926Také máte problémy s tím, že vždy něco připálíte. Pak je pro vás určena nová pánvička Pantelligent, která je propojená s mobilem a pomocí aplikace a zvoleného receptu vám radí kdy ingredience promíchat, co přidat, kdy obrátit a kdy je jídlo tak akorát. No prostě sen všech kuchařů.