Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Po celém širém světe koluje velké množství nesmyslných historek a mýtů, které jsou spojený s nejrůznějšími zástupci naší fauny. Pojďme se podívat na ty nejznámější z nich, kterým dost možná věříte i vy, ale které vlastně vůbec nejsou pravdou.

Samička pakobylky po spáření sežere samečka

2519-610x360Toto je velice populární mýtus, který však nestojí na pevných základech. Samičky tohoto druhu hmyzu to sice dělají, ale je to tak ojedinělé chování, že se zcela určitě nedá nazvat typickým pro tento živočišný druh.

Psi vidí pouze černou a bílou

2220-610x360Toto je mýtus, kterému taktéž věří velké množství lidí. Myslí si, že psi jsou schopni rozeznávat pouze tyto dvě barvy, popřípadě jejich nejrůznější variace. Ve skutečnosti však vidí více než to. Jejích spektrum dokáže rozpoznat barvy od tmavě až po světle modrou, šedou a také od tmavě žluté, až po světle žlutou.

Jeden psí život se rovná sedmi lidským

1919-610x360Jedná se o další vymyšlenost, která musí být jasná každému, kdo umí počítat. Věk psů totiž není absolutně nijak rovnocenný životu lidskému. Jedná se o zcela jiný druh, který se na délku věku člověka vůbec nedá stahovat.

Netopýři jsou slepí

1819-610x360Nejsou! Pokud si někdy nějakého netopýra prohlédnete pěkně z blízka, zjistíte, že oči má a jaké! Dokáže s nim vidět velice dobře i ve tmě.

Pštros strká hlavu do písku

1719-610x360To sice pštros dělá, ale ne že by se bál, ale když si vyhrabává potravu. Nic jiného jej k tomuto chování nedonucuje.

Pes je zdravý, pokud má vlhký nos

1519-610x360Vlhkost psího nosu závisí na jeho pohybové aktivitě, nikoliv na jeho zdraví. Pokud máte doma psa se suchým nosem, určitě jej nemusíte hned brát k doktorovi.

Matka nechce mládě, na které jste sáhli

1019-610x360Ve skutečnosti mají ptáci extrémně špatný čich, a matka ve skutečnosti vůbec nepozná, že jste její mládě měli ve svých rukou.