Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Jak v létě poznáte typického Čecha? Tričko nebo tílko přes vypasený pupek, kraťasy se čtyřmi (nebo dvěma – záleží na vkusu) proužky vytažené dvacet centimetrů nad pasem, ošuntěná ledvinka a samozřejmě – sandály a bílé vysoké ponožky. Pokud tuto kombinaci uvidíte, můžete si být jistí, že léto je tu.

Nyní trochu vážněji: Tento popis typického Čecha, případně východního Němce již naštěstí dnes není tak aktuální. Možná právě díky tomu, že jsou na internetu, v médiích i v běžném ústním podání Češi takto prezentováni. Doba, kdy byly tyto úbory na ulicích po celé České republice v módě, naštěstí již pominula a její vyznavači jsou dnes již výjimkou. A pozor, netýkala se pouze České republiky – pokud jste na takto oblečného jedince narazili v zahraničí, mohli jste si být na 80 % jistí, že jde o Čecha. Pokud zároveň přikusoval řízek z alobalu, jistota se významně blížila ke 100 %.

léto9

Všichni mladí již naštěstí pochopili, že módní trendy se ubírají jiným směrem a profilují svůj vzhled a styl oblékání jiným směrem. Bohužel se místy i dnes najdou jedinci, kteří si sandály s ponožkami prostě neodpustí. Následující sada fotografií budiž důkazem.

léto8

Otázka, která trápí všechny, kteří nesouhlasí s tím, jak je kombinace ponožek a sandálů kritizována, zní: Proč by se to vlastně nemohlo nosit? Odpověď je snadná: podívejte se, jak to vypadá!! Vždyť se na to nedá dívat. Další věc je ta, že pochybovat se dá o jakémkoliv zařazení sandálů do sbírky outfitů, ať už s ponožkami nebo bez. Pokud se podíváte na oblečení a obuv mladých lidí na ulici, a je zrovna léto, všimněte si, kolik jich bude mít na nohou sandály. Naprosté minimum! Není to totiž příliš praktická obuv. Když už touží mít odhalenou nohu, zvolí raději žabky.

léto6

Ne však takto samozřejmě. To už je pořádný vrchol. Sandály do žabek si umí vzít jen skutečný umělec.

Co vy si myslíte o tomto věčném sporu? Sandály bez ponožek nebo s nimi? Nebo raději vůbec? Ať už je odpověď jakákoliv, jedinci, kteří tuto módu budou vyznávat, se najdou vždycky. A stoprocentně podle nich poznáte, že konečně dorazilo léto! Což vás, na rozdíl od do půlky lýtek vytažených ponožek, může těšit.

léto7  léto5léto4léto3léto2léto