Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Určitě to znáte, velká párty, kdy alkoholu je tak moc, že to nezvládáte. No, spíš váš žaludek… Každopádně přehnat to s oslavama není vůbec složitý, a na lidi, kterým se to stane, mysleli v pražskym klubu Kotelna. Už nikdy víc tam při žaludečních potížích nemusíte klečet na zemi u mísy, což je nejen nepohodlný, ale taky dost nehygienický. No sami si vzpomeňte, jak občas vypadá podlaha na záchodech…

Kotelna přišla s novinkou, která zaujala i v zahraničí. Jde o speciální místo na záchodech, který je určený pro co nejpohodlnější zvracení. Tenhle extra vynález už zaznamenaly servery jako Daily Mail nebo The Independent, a stejně jako redaktory těchhle zpravodajských serverů to zaujalo jednoho z návštěvníků, který „zvracecí pisoár“ vyfotil.

Je zvláštní, že se tahle kuriozita poprvé objevila právě v Česku. Je to jen náhoda, nebo jsou Češi nadměrným požíváním alkoholu tak speciální? Možná vás to překvapí, ale podobnej koncept můžeme najít i v Německu, na studentských kolejích. Mají tam speciální výlevky zvané Spelbecken!

Tahle šikovná věcička je umístěná zhruba ve výšce pasu, a na zdech jsou připevněná dvě madla, kterých se můžete chytit, když je opravdu nejhůř. Ještě sluhu, který bude držet vlasy, a bylo by to dokonalý! Od klubu je to ale i tak skvělej krok. Nepřímo totiž vyzývá svoje návštěvníky, aby se bavili, dokud to jen jde, a ukazuje,že nemá problém jim usnadnit ty nejtěžší chvíle.

Je tu ale jedna zvláštnost… Tuhle vychytávku najdete jen na pánských záchodech, na dámských nikoliv. Ženský, který to přehnaly, budou holt muset využít buď mísu, nebo umyvadlo. Nejspíš se od nich očekává, že na rozdíl od chlapů budou pít s rozumem, jak ale víme, realita je jiná. Většinou to jsou právě ženský, který si libujou ve sladkých drincích, a podle toho to pak dopadá. Nicméně je jasný, že i na pánové budou občas za pisoár na zvracení vděčný, a pokud náhodou ne, pořád je to kuriózní záležitost, která stojí za pozornost!