Rubriky: TRENDY NOVINKY
 

Už vás nudí tradiční servírování kávy a chtěli byste být trochu více “in”? V australských kavárnách začali pro letošní jarní a letní sezónu prodávat latté ve slupce od avokáda. Tato na první pohled podivná kombinace tak zaujala, že dnes je hitem nejen v Austrálii, ale inspirují se jí kavárny a bistra po celém světě.

Jak může takto bizarní kombinace vůbec vzniknout, ptáte se? Za objevem lahodnosti latté ve slupce od avokáda stojí náhoda. Jeden z baristů ve známé australské kavárně Truman café prozradil, že šlo o vtip a komický pokus. Poté ale přišel do jejich podniku zákazník, který viděl, o co se pokoušejí a tzv. avolatté si poručil. V Truman café neviděli důvod, proč mu nevyhovět. “Byla to doslova káva v kusu odpadku, ve skutečnosti jsme to prodávat nechtěli,” nechal se slyšet jeden ze zaměstnanců.

Combing two of Melbourne's obsessions – lattes and avo 😂

A post shared by Truman Cafe (@trumancafealbertpark) on

Pro svoji bizarnost si na instagramu, kam jej kavárna ihned vystavila, získal tento recept veliký obdiv. Objevila se spousta milovníků kávy, kteří neodolali a latté ve slupce od avokáda si vyzkoušeli. Netrvalo dlouho a chytli se jej i některé další kavárny. Sociální sítě doslova zavalily obrázky s tím, jak si avolatté dělají lidé po celém světě.

Není divu, že právě avokádu se stalo tou surovinou, která vedle kávy zazářila. Moderní gastronomie a stravování se bez něj totiž obejde jen velmi těžko. Kdo nejí avokádo, jako by sám sebe nemohl nazývat někým, kdo žije zdravě.

Avolatté ale nemá pouze příznivce. Zejména ti, kteří jsou nebo si alespoň hrají na kávové odborníky, nad touto extravagancí kroutí hlavou a vyjadřuje pohrdání. Pravdou však je, že v prznění kávy nehraje avokádo rozhodně první housle. Jen se podívejte, co s kávovými zrny provádí takový gigant jako je Starbucks.

latte unicorn

V Singapuru zase zkoušeli, jaké to je uvařit máslové kafe. Místo mléka do kávy přidali máslo.

káva s máslem

Oproti tomu se zdá konzumace kávy ze slupky od avokád jako příjemná letní výstřednost. A nemusíte ani jezdit do Austrálie, kde v Truman café mimochodem stojí stejně, jako kdybyste si dali standardní latté do hrníčku. Avolatté si zvládnete uvařit i doma.