Rubriky: ŽIVOT TRENDY
 

Ukolébavka je určitý druh písně, který má chlácholivý charakter. Dokáže vás uklidnit nebo uspat. Velkým překvapení je však to, že něžnou píseň vnímají i taková zvířata jako je například slon. Dokazuje to následující video, kde se slonice Faamai své chovatelce doslova uloží k nohám.

Nejprve jí však chobotem přitáhne ke svému tělu, jako by jí chtěla obejmout. Sangduen “Lek” Chailert je pracovnice sloního národního parku v Thajsku a se slonicí Faamai mají výjimečný vztah. Ta je známá pro svou hravost a zvědavost již od svého narození v roce 2009.

Po objetí se největší suchozemský živočich svalí na zem a Lek k němu přistoupí a hladí jej po hlavě. Samice slona Faamai si k tomu sroluje chobot a šťastně hází ušima. Sloni patří mezi zvířata s nejlepší pamětí a ani Faamai neměla snadný život. V tomto národním parku totiž žije 35 slonů indických, kteří byli zachráněni před zneužíváním svých předešlých majitelů, proto znovunabytá sloní důvěra v lidi o to cennější.

Video bylo vydáno organizací Save Elephants (tedy ‘zachraňme slony’) před pár dny a od té doby ho vidělo už více než čtvrt miliónu lidí. Nahrávku kladně hodnotí i lidé v komentářích, kde se dožadují delšího videa a píší, že je to pohladilo po duši. Jak se krátký záběr líbí vám?