Rubrika: SHOWBUSINESS
 

Kazma opět na scéně. Co se stalo tentokrát? Nejen, že si udělal pořádnou p*del z diváků Prostřena – to by bylo málo, nemyslíte? Mimo to nám ukázal, jak doopravdy tento pořad funguje, jaké lidi dokážou být svině a nakonec i pomohl dobré věci – díky nastrčenému herci zpopularizoval tourettův syndrom jako nikdo předtím.

Karel Ondrka, nadávající ajťák spící v rakvi, milovník slepic a starých babiček nebyl jen tak ledajaký vtipálek a už vůbec v pořadu nebyl sám za sebe. Ve spolupráci s Kazmou a jeho týmem připravili pořádné divadlo. Co všechno k tomu potřebovali?

1. Byt upravený speciálně pro potřeby podvodu

V bytě, kde probíhalo Karlovo vaření, se před natáčením děly věci… Z původního čtyřpokojového bytu udělal Kazma s týmem byt dvoupokojový – ve dvou místnostech mohli “šmejdit” účastníci soutěže, další dva pokoje obýval Kazma a všechno na dálku pečlivě řídil a sledoval – přes polopropustná zrcadla. Zrcadla, která vypadala normálně, fungovala z druhé strany jako běžná skla.

Untitled 1Untitled 3

2. Kamery na každém kroku

Celý byt byl prošpikovaný skrytými kamerami, které během natáčení pořadu odhalily věci, které štáb Prostřena zřejmě nechtěl pustit ven. Zatímco Karel vařil, štáb si fotil všechno, co má doma, a s výsměchem to posílal to svým známým na Facebooku. Jako jo, asi bychom to udělali taky, byl to fakt bizár. Nejhorší na tom ale bylo, že se celou dobu tvářili, že chtějí chudákovi s tourettovým syndromem pomoct. A pak tohle.

Untitled 4Untitled 5

3. Spolupráce s kuchařem Romanem Vaňkem

Vážně je tento pořad o vaření? Nejeden Karlův soupeř označil jeho kuchařské výtvory za pořádný blaf. To ale asi nevěděli, že jedí jídlo připravené špičkovými kuchaři z prvotřídních surovin. Všechno, co Karel uvařil svépomocí, umístil do trouby. Ta však měla z druhé strany poklop, kterým Kazma vyměňoval jeho nepovedené chody za jídlo, které dole v restauraci pod bytem připravoval právě Roman Vaněk. A jeho soupeři mu s klidným srdcem byli schopni říct, že takovou s*ačku do pusy nevezmou. Že by předsudky?

Untitled 6Untitled 7

Jak se tedy mnozí domnívali, Karel je vážně jen obyčejný kluk a herec bez jakékoliv úchylky nebo poruchy. Jeho prostřednictvím chtěl Kazma upozornit Česko právě na nemoc, kterou Karlovi přisoudil – tourettův syndrom. O té u nás do nedávné doby nebylo ani vidu, ani slechu – změna přišla až s odvysíláním tohoto dílu Prostřena, kdy se heslo tourettův syndrom stalo nejhledanějším na českém internetu.

Untitled 8

Lidé trpící touto nemocí jsou často šikanováni právě proto, že nikdo neví, že se jedná o poruchu. Zaměňují je tak za opilce, feťáky nebo jednoduše magory a vysmívají se jim. Kazma se domluvil s Institutem neuropsychiatrické péče na tom, že to změní. Jeho neskutečný prank dostal tourettův syndrom do povědomí víc než jakákoliv reklama v televizi!

Mrkněte se sami, jak to celé bylo. Vybrali jsme opravdu jen to nejzajímavější, Kazma měl v rukávu i další esa!