Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Talentové soutěže jsou nyní již celosvětovou platformou, která pomáhá nadaným lidem dělat to, v čem jsou o několik tříd lepší, než všichni ostatní. Někdy sebou nesou tito lidé navíc náročné životní prohry, pak ale vystoupí na jeviště a porotci s diváky v sále se nestačí divit. Pojďme si připomenout známé i méně známé příběhy soutěžících, kteří předčili ostatní i o několik úrovní.

#1 Uudam z Mongolska

Dojemný příběh s sebou do soutěže Čína má talent přinesl dvanáctiletý Uudam, který přišel kvůli autonehodám o oba své rodiče. Zazpíval píseň, která snad každého donutí brečet a to i přesto, že ani porotci ani vy nebudete pravděpodobně mongolské písničce rozumět. Jak správně poznamenal moderátor zmíněné verze soutěže Got Talent – slovům v této písni nemusíme rozumět, cítíme je uvnitř.

Příběh talentovaného chlapce je populární i v Čechách. Video přidané s českým titulkem a překladem zhlédlo již více než 2,1 miliónu lidí. Nemohl tu tedy chybět, takže připomenout a jedeme dál.

#2 Laura z Německa

Velké překvapení pro porotu byla také Laura, která se přihlásila do dětské verze soutěže The Voice v Německu. Třináctiletá dívka zazpívala náročnou píseň od Whitney Houston I Will Always Love You naprosto brilantně. Získala si publikum a porotci se o ní doslova přetahovali, všichni jí chtěli do týmu.

Na YouTube video vidělo už více než 100 milionů lidí! Na kráse videa přidává i radost její matky a zbytku rodiny! Jak se vám Lauřina verze známého songu líbí?

#3 Bars & Melody z Velké Británie

Británie měla vůbec první talentovou soutěž, kde mohli lidé ukázat své nadání. Od této verze Got Talent se odvíjí všechny další po celém světě. Nebylo by však toho, kdyby nebyl i Simon Cowell – asi nejznámější porotce takových soutěží na světě. Je velmi přísný, ale když už o něčem řekne, že je to dobré, tak je to sakra hodně dobré!

A teď si představte, že těmhle dvou klukům udělil takzvaný Golden Buzzer – zlatý bzučák, který posouvá vystoupení rovnou do semifinálového přímého přenosu. Bars & Melody zpívali a rapovali píseň o šikaně, kterou si v mladí procházel právě Melody.

Video má 135 miliónů zhlédnutí na YouTube a to pomohlo odstartovat této dvojici kariéru. Začínají natáčet vlastní videoklipy a písně a můžou se těšit poměrně velké dívčí fanouškovské základně!

#4 Christina ze Španělska

Nedávno obletělo světem vystoupení sedmatřicetileté Christiny Ramos ze Španělska. Nejprve totiž zaskočila porotce operním zpěvem, který během chvilky vystřídala za pořádný nářez s písní Highway To Hell od australské skupiny AC/DC.

Po naléhání publika si vysloužila Cristina od blonďaté porotkyně Edurne zlatý bzučák – postoupila tedy rovnou do semifinálového kola.

#5 Grace z USA

Další Golden Buzzer dostala dvanáctiletá Grace VanderWaal, která nejen zpívala dost emotivní vlastní píseň, ale navíc zahrála na ukulele. Simon Cowell, který si zajel na tuhle řadu za velkou louži z Británie, jí předurčil jako nástupkyni známé zpěvačky Taylor Swift. Jak se vám líbí?

#6 Gerphil z Filipín

Skvělou zpěvačku mají ale také na Filipínách. Její jméno je Gerphil G. Flores, ta se zúčastnila soutěže Asia’s got talent! Vysloužila si zlatý bzučák od Davida Fostera a postoupila rovnou do semifinále!

#7 Diana z Česka

Možná jste to nevěděli, ale hvězdou na internetu je i dívka z Česko-Slovenské verze Diana Kalashová. Malá zpěvačka původem z Arménie se zalíbila především Lucii Bílé, která kdyby v té době měla možnost, tak by jistě stiskla postupový zlatý bzučák.

Na YouTube jí vidělo už přes 12 miliónů lidí!

#8 Suor Christina z Itálie

Hodně slavné se stalo i číslo Christiny Scucciaové, ta je totiž jeptiška. Přesto však nejprve upoutala svým hlasem porotce, protože v pravidlech soutěže The Voice je, že se porotci otáčí podle toho, jak se jim líbí hlas soutěžícího, nehledě na jeho vzhled. Takže si dovedete představit překvapení, když se porotci otočili!

Její vystoupení vidělo už přes 80 miliónů lidí na internetu a všichni do komentářů pějí slova chvály! Jak se vám líbí překvapená porota a hlas sestry Christiny?

#9 Choi z Korei

Dvaadvacetiletý mladík z Jižní Korei Choi překvapil porotu snad ještě víc, než všichni výše zmínění. Neměl to v životě vůbec jednoduché, rodiče ho ve třech letech dali do sirotčince, kde vydržel pouze dva roky, protože ho tam mlátili. Poté žil na ulici. Ostatně celý příběh si můžete přečíst z titulek ve videu. A pak žasnout nad jeho hlasem, ovšem doporučujeme kapesníčky – pokud dopadnete jako porotci a lidé v hledišti v kalužích slz.

#10 Josh z Velké Británie

Naší desítku pěveckých senzací zakončíme v Anglii. A bude to další doják. Josh Daniel zazpívá píseň Labrinth’s Jealous, kterou věnuje svému zesnulému kamarádovi. Během jeho vystoupení se stane něco opravdu jedinečného. Joshovo podání písně totiž rozbrečí přísného Simona Cowella, který nebude ani schopen jeho výkon nějak zevrubněji zhodnotit.

Dejte nám do komentářů vědět, který příběh Vás nejvíce dojal a jaký hlas vašemu uchu lahodil nejvíce!