Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT HOLKY A SEX
 

Rakovina prostaty se řadí k těm onemocněním, jimiž trpí mužská populace stále více a více. Stává se tak nebezpečnější, a to zejména u mužů vyššího věku. Proto není překvapení, že v posledních letech razantně přibývá studií, které se touto nemocí zabývají. Jednu z nejzajímavějších přinesla nedávno Harvardova univerzita, jejíž vědci došli k jednoznačném závěru, co pomáhá jako prevence proti zmiňované rakovině. Ejakulace.

Spousta mužů uvažuje o masturbaci jako o něčem, co je na veřejnosti tabu. O ejakulaci už vůbec. Nyní existuje jasný a podložený důvod, proč se nad touto příjemností, která dodnes patřila pouze za uzavřené dveře ložnice, zamýšlet mnohem více. Kromě příjemného prožitku totiž dokáže ovlivňovat i naše budoucí zdraví.

Tato zjištění poskytují důkazy o prospěšnosti časté ejakulace v dospělosti v souvislosti s konkrétními onemocněními. Bylo zjištěno, že muži, kteří hlásili vyšší ejakulační frekvenci, měli významně nižší výskyt rakoviny prostaty,” stojí v oficiálních závěrech studie z Harvardovy univerzity. Mimo jiné z nich vyplývá i to, že masturbace s následnou ejakulací není něčím, co by mělo být spojováno pouze s dospívajícími puberťáky.

Zmiňovaného výzkumu se zúčastnilo zhruba 32 000 mužů. Z tohoto dosti reprezentativního vzorku vyšly již výše zmíněné závěry. Číselně vyjádřeno, muži, kteří dosáhli alespoň 21 ejakulací měsíčně, disponují až o 33 procent nižší pravděpodobnosti vzniku nádoru prostaty. To, jakým způsobem ejakulace v souvislosti s rakovinou pomáhá, není exaktně známé, pravděpodobně jde však o to, že přispívá k odstraňování toxinů.

Studie zároveň dodává, že ejakulace není jediným způsobem, jak se před rakovinou prostaty chránit. Obdobně účinné je například pravidelné cvičení nebo zdravá a vyvážená strava. To se ale dočtete všude. Radu, že byste měli ejakulovat dvakrát ze tří dnů v měsíci, vám určitě ještě nikdo nedal. Takže pánové, do toho!

ejakulace