Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Někdy v životě narazíme na určitou nepříjemnost, která nás limituje, nedovede nám provézt to, co jsme chtěli, nebo nám její řešení zabere příliš velké množství času. Pojďme se podívat na pár jednoduchých triků a rad, jak udělat svůj život přeci jen o něco, více pohodlnější, a hlavně příjemnější.
24-pixabay.com_-610x458První vychytávkou do života je mýdlo umístěné ve vaší šatní skříni. Ani nebudete věřit, jak dokáže jedna malá kostička udělat z vašeho oblečení krásně svěží a voňavý kus vašeho já.

23-en.wikipedia.org_-610x458Pokud potřebujete něco zachladit, nemusíte si nutně kupovat iceboxy. Vyzkoušejte pouze zmrzlou houbu namočenou do vody. Bude vám krásně chladit vše v tašce a vlhkost uchová pěkně v sobě.

451px-Zest_Grater-610x767Pokud se každé ráno potýkáte se ztuhlým máslem z ledničky, stačí použít pouze struhadlo. Na něm máslo trochu nastrouhejte na chléb a uvidíte, že se vám bude hned dobře rozmazávat.

wine-bottle-92117_640-610x406Pokud potřebujete co nejrychleji vychladit pivo, stačí jej zabalit do mokrého ubrousku, nebo utěrky a šoupnout na 10-15 minut do mrazáku. Za tuto chvilku se vám perfektně vychladí a vy si tak budete moci vychutnat pivo jak křen.

20-en.wikipedia.org_-610x407Pokud jste někdy donuceni navštívit McDonald, nebo jiný řetězec rychlého občerstvení, a budete chtít přeci jen čerstvé maso a ne to, co vám standardně nabízejí, požádejte je, aby vám udělali burger s masem, bez koření. Díky tomu vám připraví čerstvý kus masa a ne prefabrikované kořeněnky.

16-commons.wikimedia.org_-610x813Po dlouhé sprše s horkou vodou, se často setkáváme s problémem zamlženého zrcadla. Zde nám pomůže fén, který doma máme. Stačí jen několik vteřin zrcadlo fénovat a zamlžení bude v tu ránu ta tam.

11-commons.wikimedia.org_-610x456Jestliže patříte k těm nadšeným kutilům, kteří neustále máchají kladivem a hřebíky a jestli máte tak často problém trefit se kladivem do hřebíku, zkuste použít obyčejný kolíček na prádlo. Prostě si s ním hřebík podržte, a pokud se netrefíte, bude to bolet maximálně tak kolíček.