Rubrika: ŽIVOT
 

Každý z nás určitě vzpomíná na chvíle, kdy byla zadána slohová práce a vy jste museli vymýšlet téma, o kterém budete psát. Někdy se to podařilo a jindy to bylo tlačení doslova až z paty. To ovšem určitě není případ studenta páté třídy, který napsal krátkou povídku o prezidentovi ČR Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi. Příběh byl příhodně pojmenován ‘Milošovo koupání’!

Vše začíná, když ministr Babiš shodí prezidenta do Vltavy: “a byl z toho velký povyk.” Následně se ministr omluvil se slovy: “Sorry jako.” Tím žák jednoznačně naráží na slova, kterými častoval ministr reportéry České televize, když se ptali na nesrovnalosti v jeho příjmech.

Příběh končí tím, že armáda láká Zemana na alkohol, ale ten jim odpoví jen “Bablbam”, což je zkomolenina, kterou vytvořil sám prezident, když chtěl v angličtině říct slovo “Bubble gum”, tedy žvýkačka. Na úplném závěru ještě stihne páťák dodat, že Babiš rychle odjel na Čapí hnízdo.

Učitelka Tereza Cachová přimhouřila oči nad třemi gramatickými chybami a dala studentovi za nápaditost za jedna. Následně vystavila tuto práci na Facebook s popiskem “Made my day! Slohovku ihned začaly sdílet stovky lidí a v současnosti má téměř 2 tisíce sdílení. Jak se vám práce líbí? Minimálně musíte uznat, že dítě se na svůj věk docela dobře orientuje v politice!

  18010190_10210556949334858_1907044168653792761_n