Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE
 

Alkohol bývá označován za metlu lidstva. Alespoň trochu alkoholového nápoje si sem tam odpustí jen málokdo. Vězte, že, pokud alkohol pijete, děláte dobře i pro své zdraví. Což je před blížícím se Silvestrem povzbuzující fakt.

Je samozřejmě rozdíl vypít denně sedm piv a dát si občas skleničku, pozitivní účinky alkoholu lidský organismus jsou však prokázány. Klíčovou roli hraje právě množství. Umírněné a pravidelné pití menších dávek alkoholu nezabijí mozkové buňky, nesnižuje IQ a už vůbec neškodí organismu.

alkohol

Co pít?

V žádném případě by se nemělo jednat o tvrdý alkohol. Ideálním nápojem je dle odborníků víno. Na barvě nezáleží, na své si tak přijdou milovníci červeného i bílého. Doporučovaná denní dávka jsou čtyři deci pro muže, pro ženy o jednu méně. Nejlepší dobou na sklenku či dvě vína je večer při trávení večeře.

Čemu to pomáhá?

Ptáte-li se jaké jsou konkrétní účinky takového pití, dozvíte se, že sahají do různých oblastí lidského těla. Nejzajímavější je asi fakt, že mírné pití alkoholu snižuje nebezpečí úmrtí na různé choroby. Například infarkt myokardu, vysoký tlak či cukrovku. Výskyt infarktu prý může snížit až o 40 %.

alkohol vino

Jak je to možné?

Orgán, který jako první trpí nadměrnou konzumací alkoholu, jsou játra. Různými studiemi bylo zjištěno, že když budete pít v takovém množství, jak je doporučováno, vaše játra budou více chráněna, nežli při úplné abstinenci.

Základní podmínkou všech výše uvedených rad je zdraví. Nemocnému člověku (ať už nemocí jednorázovou či chorobou dlouhodobějšího rázu) alkohol nepomůže, naopak mu může výrazně uškodit.

Tak tedy pozvedněme číše a na zdraví!