Rubrika: NOVINKY
 

Všichni známe ten dokonalý pocit, kdy otevřeme dveře, za nimi stojí poslíček s krabicí, která obsahuje tu největší slast, která kdy byla lidskému druhu k dispozici: pizzu. Jedna pizzerie v newyorském Brooklynu se ale rozhodla, že pomocí jejich speciální pizzy udělá svět ještě lepším místem, než byl doposud. Už žádné papírové krabice, odteď si u nich můžete vychutnat pizzu rovnou z pizzy!

Zní to divně, že? Ale má to svoje výhody, a ty nejsou malé. První z nich ocení každý žrout – prostě dostanete víc pizzy! Druhou výhodou je pak šetrnost k životnímu prostředí. Když totiž majitel pizzerie Sean Berthiaume po několika letech provozu podniku viděl, kolik krabic denně končí v koši, rozhodl se to dělat jinak. Když uděláte jídlo, měli byste být schopni ho sníst do posledního kousku. Včetně krabice. A to tady rozhodně není problém!

572865e043cc7

Už jste to určitě někdy řešili sami. Krabice se vám kupí na chodbě a pomalu vytvářejí vysokou věž. Je jich moc, přibývají a přibývají, a vy jste čím dál tím víc líní je odnášet. Navíc – do kontejneru na papír je stejně dát nemůžete. Do něj totiž nesmí přijít papír jakkoliv znečištěný od jídla, což je u krabic na pizzu trochu problém, takže všechny končí ve směsném odpadu a recyklace se nedočkají ani za tisíc let. Neskutečné plýtvání!

572865e0437ee

V pizzerii Vinnie’s si tuhle nekonečnou dobrotu můžete pořídit za čtyřicet dolarů. Nají se z ní celá rodina, popřípadě celý pokoj na vysokoškolských kolejích… Pizza je opatrně pokrytá další pizzou, takže ta hlavní pochoutka zůstává v bezpečí. Současný způsob balení má ale zatím ještě svoje mouchy, takže majitel piluje a piluje, aby do budoucna byla pizza v pizze dokonalá záležitost a našly se třeba i další podniky, které budou tuhle vychytávku nabízet!

572865e03eb78