Možná že máte rádi dovolenou s trochou adrenalinu a nějakým tím zážitkem. Možná že vás nebaví se sedm dní v kuse válet na pláži u průzračně čistého moře. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Vesnici Badi, která je známá spíše pod přezdívkou vesnice smrti, se totiž vyhýbají i místní obyvatelé. Natoč abyste se tam vydávali na dovolenou.

Čím je nějaké zapadlé místo v Indii zajímavé, zní vaše otázka? Už lidové pojmenování napovídá. Vesnice smrti se nějakému místu neříká jen tak nadarmo.

Příběh, který za tímto pojmenováním stojí, vypráví, že vesnice je posedlá ďáblem. Jak jinak si také vysvětlit dech beroucí statistiky, které Badi provázejí. Je to totiž místo s neuvěřitelnou frekvencí sebevražd. Čísla tvrdí, že za loňský rok (2015) zde vlastní rukou zemřelo 381 lidí. A tento nepříjemný trend pokračuje i v právě probíhajícím roce. Za první tři měsíce se o život připravilo již 80 lidí. Což opět naplňuje smutný průměr minimálně jedné sebevraždy denně. Přihlédneme-li k celkovému počtu, který se pohybuje kolem 2 500 obyvatel rozdělených do 320 rodin, vychází nám smutná pravda, že každá rodina přišla v loňském roce alespoň o jednoho člena.

vesnice smrti3

Otázkou je, proč tomu tak je. Proč se takové věci vůbec dějí?! Místní pro to mají své vlastní vysvětlení. Démony. Ďábly. Nadpřirozené bytosti. Místní věří, že je vesnice nějakým způsobem posedlá, že si ji ďábel vybral, aby ji zničil. Proč, to nikdo nedokáže odhadnout.
vesnice smrti2

Prozaičtější řešení a vysvětlení situace nabízí odborník – psycholog, který byl k objasnění tohoto problému přizván. Ten přišel na to, že hlavní příčinou přílišného počtu sebevražd jsou deprese a schizofrenie. Kvůli čemu však místní trpí depresemi? Odpověď se zdá být až směšná – je to kvůli pesticidům.

Ano, pesticidy jsou chemické přípravky, které slouží k ochraně rostlin a hubení škůdců. V okolí “vesnice smrti” se nachází obrovské množství polí a luk, na které místní právě pesticidy používají. A tyto látky jsou údajně ve velkém množství natolik toxické, že mohou způsobovat nepředvídatelné silné deprese. A ty mají následně ústit v takové množství sebevražd. V minulosti se podobný příklad již vyskytl – v Číně také hromadně umírali lidé.vesnice smrti

Takže žádní ďáblové ani démoni zde zřejmě nepůsobí, ale zkuste si to vysvětlit místním. Ti stále budou věřit na nějaké nadpřirozené síly…Než ze z toho zblázní a spáchají sebevraždu…