Rubrika: ŽIVOT
 

Jen tak si přejít přes rušnou silnici, po které auta jezdí hlava nehlava, to je opravdu těžké. Zvlášť, pokud jste lenochod. Jen si to vezměte, celou dobu si žijete ten svůj pomalý život v korunách stromů, najednou se dostanete někam, kde jsou nejen zvláštní čtyřnohá stvoření, ale taky “čtyřkolová”, a prostě nevíte, která bije. Stejně jako tenhle lenochod v Ekvádoru, o kterého se nakonec musela postarat policie.

Ne že by někde kradl nebo se pokoušel vraždit, prostě jen vlezl tam, kam nemá. Na silnici. Snažil se ji přejít, ale v půlce mu došel motor, a tak musel zastavit. Vyděšeně obejmul svodidla a už jen čekal, co se bude dít. Některý z řidičů si ho nejspíš všiml a o přítomnosti lenochoda na silnici obeznámil policii, která tam byla za chvilku. Čekala ji asi ta nejroztomilejší záchranná mise, jakou si kdo dokáže představit.

police-rescue-sloth-cross-highway-ecuador-6

V téhle situaci člověk neví, co dřív. Zachraňovat nebohé zvíře nebo fotit? Naštěstí jde provést oboje najednou, takže nejen, že se tenhle malý cestovatel dostal do bezpečí, ale taky díky internetu získal mnoho fanoušků!
police-rescue-sloth-cross-highway-ecuador-5

Tohle je lenochod. Vlezl na silnici, kde neměl co dělat, ale i přes hrozící nebezpečí zachoval chladnou hlavu. Lenochod je chytrý. Buďte jako lenochod!
police-rescue-sloth-cross-highway-ecuador-2

Ačkoliv se tenhle prďola kvůli projíždějícím autům a jejich hluku třásl strachy, dokázal zachovat úsměv na rtech!

police-rescue-sloth-cross-highway-ecuador-1