Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Práce snů, sen každého člověka. Dělat to, co nás baví, to by mělo být snažením všech pracujících obyvatel. Právě tento sen si splnila jedna čínská ošetřovatelka. Nepředře se, baví ji to a dokáže si vydělat v přepočtu stovky tisíc korun.

Zajímavé, že? O jakou práci se jedná, ptáte se? Vězte, že v popisu práce není nic jiného, nežli se starat o pandy. To je opravdu vše. Musíte s nimi strávit 365 dní v roce, co však může být pro milovníky zvířat lepším povoláním.
panda

Stovky tisíc korun za mazlení se s pandami. Snový job

Pandy a obzvláště pandí miminka vyžadují lásku, a to je právě to, co jim žena dává. Po celý den se s nimi mazlí, pusinkuje je, hraje si s nimi, zkrátka si užívá života. A co za to vše? 32 tisíc dolarů! Dokážete počítat? Pokud ano, sami jste dospěli k číslu blížící se 800 000 Kč. Za to, že po jeden rok budete s pandami sdílet svůj život. To není žádná přetěžká mise.

práce snů

Byť se to na první pohled nemusí zdát, starání s o pandy vyžaduje poměrně velikou dávku trpělivosti. Zvířátka vyžadují pozornost téměř nepřetržitě a vy nesmíte polevit. Zejména miminka se svoji hravou náladou po vás budou skákat, sápat se do vašeho náručí a vy jim musíte vyhovět. Co to však je pro někoho, kdo zvířata, navíc tak roztomilá jako pandy, opravdu miluje? Sen.

Tuto práci vykonává čínská milovnice zvířat v Panda Protection and Research Center, což je centrum, kde jsou v Číně chovány pandy, které nemohou žít standardní život ve volné přírodě. Je to místo, kde se plní sny. Jak pand, tak jejich ošetřovatelů.

Jen se podívejte na malá pandí miminka. Roztomilost sama: