Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Zajímavý experiment, pohrávající si s lidským vnímáním vyzkoušel newyorský fotograf Ben Lamberty. Nafotil sérii fotografií, na kterých hlavní role hrály líbající se páry. Účelem experimentu je uhodnout, jaký mají mezi sebou vztah. Jestli se jedná o páry, které spolu vedou milostný život, nebo přátele, kteří svá ústa spojili pouze pro účely tohoto experimentu. Poznáte to i vy?

Na první pohled vypadají všechny fotografie, jako kdybyste vyrušili všechny líbající se páry uprostřed sexuálních orgií. Pravda je však taková, že rozhodně ne všechny jsou v intimním vztahu a vedou sexuální život. Některé se líbají pouze kvůli pořízení této fotografie.

Ben Lamberty přišel k nápadu na tento experiment čirou náhodou. Jeden z jeho předchozích fotografických projektů totiž zahrnoval focení náhodných líbajících se lidí na ulici. Když Lamberty tyto fotografie později editoval, všiml si zajímavých výrazů v jejich tvářích a napadl ho právě tento experiment.

Jako protagonisté mu pózovali jeho přátelé. Paradoxně podle Lambertyho bylo focení náročnější pro ty, kteří již společné líbání několikrát prožili. Focení je vyvedlo z jejich komfortní zóny a prý se nedokázali stoprocentně uvolnit.

„Vypadalo to, že je focení složitější pro milence. Byla to pro ně mnohem intimnější situace než pro přátele, kteří se líbali čistě pro zábavu.“

Když se podíváte na fotografie, není jednoduché určit, které líbající se páry jsou skutečné a kdy se jedná pouze o náhodné přátele. Povede se to vám? Zkuste si tipovat do komentářů!

#1kiss#2kiss8#3kiss7#4kiss6#5kiss5#6kiss9#7kiss4#8kiss3#9kiss2

Celý experiment sebou nese ještě jeden zajímavý pohled. Lamberty nikdo neprozradil pravdu, tudíž nevíme, které z párů jsou milenci a mezi kterými panuje pouze přátelský vztah. Můžeme se jenom domnívat.