Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Téměř všechna schodiště na světě vám vezmou dech. Některá ale v trochu jiném slova smyslu – i když, i při chůzi po těch nejkrásnějších a nejpovedenějších kouscích se člověk dokáže pěkně zadýchat. Každopádně jde o to, že není schodiště jako schodiště. Šedé panelákové hrůzy známe všichni… A pak tu máme ta, která jsou víc než obyčejným prostředkem k tomu, aby se člověk mohl pohybovat mezi jednotlivými patry. Některá jsou prostě uměleckými díly!

Jako důkaz může posloužit malá sbírka fotek Christiana Richtera. Pět let cestoval po Německu a zachycoval na svůj foťák ty nejnádhernější schody, které se často objevují snad jen v našich snových fantaziích. Aby získal tyto nádherné snímky, musel podstoupit mnoho. Vzhledem k tomu, že většinou fotil pohled shora, musel se kvůli jedné fotce neobyčejně zapotit. A navíc, není nijak neobvyklé, že ta nejkrásnější schodiště se často objevují jen v soukromých budovách, kam nemá přístup jen tak ledajaký šupák, který by krásné dílo s radostí ničil. Christian tak musel často do soukromých budov nepozorovaně vklouznout, aby si mohl užít čistotu a ostrost, která ho na schodech tolik fascinuje.

Schodiště podle něj nejsou dobrá jen na koukání, jsou také celkem přesnou paralelou života. Nejedná se o rovnou čáru, sem tam nějaká zatáčka… Jednou jsi dole a jednou nahoře! Podívejte se na jeho povedené snímky a pokuste se vzpomenout si na ně vždy, až zase bude výtah mimo provoz.

i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-3__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-4__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-5__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-6__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-7__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-8__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-10__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-11__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-12__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-13__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-14__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-16__880 i-travel-around-germany-to-photograph-amazing-staircases-17__880