Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Že se dětem občas něco nelíbí, to se stává. Ne však každý rodič je natolik chápavý a přizpůsobivý, aby svému potomkovi vyhověl. Nelze samozřejmě vždy dát na jeho přání, často však jde najít kompromis, který daný problém vyřeší pozitivně pro obě strany. Příkladem něčeho takového je příběh o tom, jak se z nešťastného chlapečka stal Harry Potter hrdina.

Malého chlapce jménem Ayden postihla poměrně běžná dětská nehoda. Běžel, běžel, najednou upadl a natloukl si čelo. Rána byla tak veliká, že si kůži na čele dokonce roztrhl a vytvořila se mu tam poměrně veliká jizva.

hatty potter2

Jakmile ji Ayden spatřil, začala se mu příčit. Není podstatné, zdali skutečně byla natolik ošklivá či nikoliv, důležité je to, že se Aydenovi nelíbila. A to ani trochu. Dokonce kvůli ní odmítal vyjít z domu. A to vzhledem k tomu, že mu jsou 4 roky a musí chodit do školky, byl celkem závažný problém.

hatty potter

Jeho maminka pomalu začala propadat zoufalství. Naštěstí je však obdařena spoustou pozitivních vlastností, mezi něž patří například pohotovost, inteligence, vtip a schopnost rychle a účelně řešit problémy. A tak vymyslela něco, co na malé děti vždycky funguje. Vzala Aydena do pohádky.

Rozhodla se totiž, že nemá smysl proti jizvě, respektive Aydenově odporu k ní, bojovat, namísto toho ji využila. Když už tam jednou je, proč ji ještě nevylepšit. Stačil jeden fix, pár zkušených tahů a z úplně obyčejného chlapce se najednou stal čaroděj. Harry Potter. Když se k tomu všemu přidaly typické kulaté brýle, byl celý výjev dokonán.

hatty potter3hatty potter6

Jak je obecně známo, Harry Potter měl již od mala také jizvu. Byla to památka na střet s černokněžníkem Voldemortem a co je pro tento příběh důležitější, byla ve tvaru blesku. A protože maminka věděla, že Ayden příběhy o Harrym miluje (kdo by také nemiloval), upravila jeho na první pohled nevzhlednou jizvu do tvaru blesku.

Ayden tak měl opět důvod k úsměvu a co více – místo obav, že se mu budou všichni ostatní děti smát, byl za hrdinu. Všichni si chtěli na Harryho Pottera sáhnout a Ayden byl tak najednou středem pozornosti. Harry Potter opět jednou okouzlil jedno dětské srdíčko. hatty potter5