Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY TECHNOLOGIE
 

U lidí je tak nějak již přirozené, alespoň v civilizovaných státech, že se snaží do společnosti integrovat i jedince s handicapem. V říši zvířat však většinou matka nezdravé mládě od ostatních odhání a to je tak většinou odsouzeno k smrti. Může se nám to zdát kruté, ale na rozdíl od lidí zvířata k obživě své tělo potřebují a mládě by tak zemřelo dřív nebo později, pokud se do toho ovšem nevloží člověk.

Dnes už můžeme vidět psy bez nohou, které nahradila kolečka. Milující rodina mnohdy raději zařídí toto řešení, než aby o svého domácího mazlíčka (například po amputaci nohou) přišla. U koček je to složitější, protože rády skáčou po nábytku a kolečka by při tom asi úplně nevyhovovala. Ale teď si představte, že něco takového “nosí” králík.

Wheelz byl nalezen farmářem v Overlook Averz ve Spojených Státech, který chová králíky, mimo ostatní mláďata. Pravděpodobně ho instinktivně odhodil právě jeden ze starších králíků jako “zkažený” produkt. Bez příjmu potravy by samozřejmě moc dlouho nevydržel a proto si ho zemědělec vzal domů jako domácího mazlíčka.

Tam zjistil, že Wheelz je paralyzovaný od pasu dolů. Když však dle jeho slov viděl, jakou má mládě chuť žít, tak zašel do obchodu a koupil malý skateboard, který je oblíbenou hračkou pro děti školního věku. Následně ho ponožkou spojil k tělu malého Wheelze.

A pokud už tohle Vám přijde jako doják a vykouzlil úsměv na srdci, tak si počkejte na to, co napsal na Facebook právě zachránce Wheelze:

Neznamená to, že pokud chováte zvířata na jídlo, tak jim nemůžete ukázat také laskavost, soucit a dát jim nejlepší životní prostředí. Wheelz má u nás nyní svůj domov navždy.

Lidé začali zaplavovat Facebook Overlook Acres vlídnými slovy i kresbami malého Wheelze.

paralyzed-bunny-wheelchair-skateboard-wheelz-14

paralyzed-bunny-wheelchair-skateboard-wheelz-11

paralyzed-bunny-wheelchair-skateboard-wheelz-7

paralyzed-bunny-wheelchair-skateboard-wheelz-9paralyzed-bunny-wheelchair-skateboard-wheelz-12