Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Když se knihovnice Courtney Bonnet koncem minulého června přistěhovala do nového domu, tak už tehdy přesně věděla, co udělá s tou malou místnůstkou pod schody. Zdi pokryla listy z knížek Harryho Pottera a malou místnůstku označila značkou “Pouze pro čaroděje”, vzniknul tak legendární přístěnek pod schody, jak ho známe z filmů i z knížek. Akorát ne v Zobí ulici v Kvikálkově, ale v Pennsylvánii.

Courtney měla odjakživa ráda knihy Harryho Pottera, a stejně tak jakékoliv tvoření a práce kolem domu, takže si řekla: proč ne? A pustila se do přetváření přístěnku, který nyní slouží jako “zašívárna” pro její děti. A samozřejmě se těší, až jim tam bude předčítat příběhy o “chlapci, který přežil”. Jen doufejme, že tam svoje děti nenastěhuje na dobro, jako to udělal strýc Vernon s tetou Petunií Harrymu…

 

Tahle tajná místnost ji upoutala už poprvé, co se na dům přišla podívat.

harry-potter-room-courtney-bonnet-8

A tak trochu i ten dům koupili z toho důvodu, že se tam nachází přístěnek. S manželem se už před koupí dohodli, že pod schody bude místnost v Harry Potter stylu.

harry-potter-room-courtney-bonnet-2

 

Do přístěnku nesmí nikdo kromě čarodějů. Co je psáno, to je dáno!

harry-potter-room-courtney-bonnet-4

Nepohodlnou postel a prach padající ze stěn jako v originále tu asi nenajdete, ale atmosféra kouzelnického světa na vás rozhodně dýchne!

harry-potter-room-courtney-bonnet-6

 

Courtneyiným dětem teď nezbývá nic jiného, než čekat na dopis z Bradavic. Ještě štěstí, že si dlouhé chvíle můžou krátit právě tady!

harry-potter-room-courtney-bonnet-10