Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Věci, které kolem sebe máme, obyčejně nijak moc nezkoumáme a většinou se neptáme, proč vypadají tak, jak vypadají. Prostě je bereme jak jsou – týká se to nejen vznosných a abstraktních věcí, ale třeba i obyčejných produktů, jako jsou sportovní boty. Když je na takové věci něco zvláštního, řekneme si, že jde možná jen o nějaký rozmar jejich výrobce…

Pokud nějaké sportovní boty vlastníte, možná jste si už všimli, že na sobě mají jednu zdánlivě nelogickou věc. Ano, jsou to ty dvě dírky úplně nahoře, které skoro vypadají, že tam jsou navíc.

A pokud si ty sportovní boty občas berete i na sport a neleží vám jen doma ve skříni, určitě jste si už všimli, jak lehce se při nějakém větším pohybu samy rozvazují. Nezdá se vám, že by spolu tyto dvě věci mohly mít nějakou spojitost?

Když se tak hloupě ptáme… Samozřejmě, že mají! A vysvětlení účelu těch dvou dírek vás možná překvapí. A taky vám zajistí o mnoho pohodlnější běh.

Je to totiž docela chytrý vynález…lc6zx

…který při správném využití zajistí, že se vaše boty nebudou rozvazovat co dvacet metrů chůze nebo běhu. Možná vám i ušetří pár pádů a rozbitých kolen. Sport se hned stane o hodně jednodušším!lc73h

Kromě toho se vám boty přestanou neustále vyzouvat. Což je rozhodně významné plus! Podívejte se následující video, které vám názorně ukáže, jak ty dvě dírky využít ku prospěchu svému!