Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Tak tahle procházka rozhodně není nic pro ty, kteří se bojí výšek. V nejlidnatější zemi světa totiž existuje cesta, která je ve výšce 4600 stop, což je zhruba 1,4 kilometru. Pojďte se s námi podívat na pro strašpytle reálná noční můra.

V provincii Hunan, v jihovýchodní Číně, najdete známý národní park Zhangjiajie, který byl například předlohou pro nádhernou přírodu v nejúspěšnějším filmu všech dob – Avatarovi. Jedná se o jednu z největších přírodních atrakcí Čín, spolu s nejvyšší horou zeměkoule Mount Everest.

Nedávno jsme vás upozorňovali, že ambiciózní Číňané se vůbec nezdráhali postavit do tohoto přírodního skvostu nejvyšší venkovní výtah na planetě. To je ovšem nic proti této vycházkové cestě nebo v další sadě fotografií skleněný most (nejdelší na světě).

glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-1glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-2glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-6glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-9glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-10glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-12glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-13

Číňané se výšek nebojí

Asijská velmoc, kde se u moci dodnes drží komunisté, je naprosto posedlá vším ‘nej’. Jako by nestačilo, že má nejpoužívanější mateřský jazyk, nejvíc obyvatel a největší ekonomiku světa. Kromě té horní galerie fotografií tu máme ještě jednu. A taky půjde o výšku a sklo.

Ve stejném parku je totiž k vidění i nejdelší skleněný most na světě, kde si vyfotíte asi to nejvíc ‘swag’ selfie! Původně stál na tom samém místě dřevěný, ale ten nebyl tak moderní a hlavně nebyl rekordní. Je sice jen pár stovek metrů, ale tvoří ho pouze 2,5 cm skla, které je ovšem 25 krát silnější, než běžné okenní sklo.

Tak co, odvážili byste se stoupnout na jedno z těchto čínský skleněných děl, když znáte ty drby o kvalitě čínských výrobku, nebo by vás tam nedostal nikdo ani za mák?

worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-1worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-2worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-3worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-4worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-5worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-6worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-7worlds-longest-glass-bridge-shiniuzhai-geopark-china-8