Rubriky: ŽIVOT TRENDY NOVINKY SHOWBUSINESS
 

Některá česká média dnes informovala o tom, že se česká biatlonistka Koukalová (dříve Soukalová) stala na sociální síti Instragram terčem útoků naštvaných ruských občanů. A jestli vám někdy české diskuze přišly neúnosné, tak to jste ještě neviděli, kolik nenávisti dokáží po síti posílat sportovní fanoušci z Ruské Federace.

Všechno to začalo, když se i v biatlonu (stejně jako v řadě dalších sportovních odvětvích) začalo mluvit o tom, že Rusko organizuje státem podporovaný dopingový program pro své sportovce. Když se proti tomu vymezily některé špičky právě biatlonu, strhla se obrovská vlna neomalené kritiky.

#gabielasoukalova #gabrielakoukalova #2017 #biathlon

A photo posted by Gabriela Soukalova – Koukalova (@gabrielasoukalova) on

Ohradil se například Michal Šlesinger a Martin Fourcad, ti také nebyli od nadávek ušetřeni. Nově jsou však nemilé zprávy v azbuce i na profilu Gabriely Koukalové. Té nadávají do čubky, americké tupé děvky, svině a nebo jí píší, ať zdechne. Kromě toho je zde spousta kritiky i trocha kultivovanější, jeden ruský fanoušek biatlonu jí pod nejnovější fotografii napsal, že roztrhal její autogram, další pak mluvil o tom, ať se stará o sport a nikoliv o intriky.

Následně se začala velká část lidí Gabriely zastávat a obhajovat ji. Komentující píší o ruských komunistech a okupantech. I zde můžeme nalézt pověstnou českou bagatelizaci, když jeden český diskutér anglicky vysvětluje, že nemůžeme obviňovat Rusy, ale spíše vodku, neboť jsou, zdá se, zase opilí.

Ruští komentující řádí nyní již na více fotkách Gabriely, kde píší samé urážky a nářky. Možná by se měli zamyslet nad tím, jestli je v pořádku, že sportovci z Ruska zkrátka prokazatelně nehráli fér za výrazné a organizované pomoci jejich vlasti. Není to otázka toho, jestli mají rádi svojí zemi, ale otázka toho, kde leží pravda.