Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Po teniskách, které vám objednají pizzu, kondomech, které vám řeknou, kolik jste vydrželi nebo balíčku chipsů, který vám zavolá taxíka, to konečně vypadá, že technologie doopravdy něčemu pomáhají. Každá firma by s nimi jen vymýšlela hovadiny, ale stvořit něco vážně revolučního a potřebného, na to každý kašle.

Teď jsme se ale stali svědky jedinečné události – 3D tiskárny, které mají už od svého vynalezení obrovský potenciál ve stavebnictví, se začaly činit. A tak vznikl první domek, na který zedníci nemuseli ani sáhnout.

3d-printed-house-apis-cor-russia-21

Vyrostl v Rusku, a to za pouhých čtyřiadvacet hodin. Zvládli byste to takhle rychle vlastnoručně? Leda že by vás někdo bičoval jako stavitele pyramid v Egyptě…

3d-printed-house-apis-cor-russia-133d-printed-house-apis-cor-russia-15

Útulnou budovu s netypickým půdorysem postavila firma ze San Francisca Apis Cor. Nic jí nechybí a její životnost se předpovídá zhruba na 175 let. Ze všeho nejlepší je ale cena. Náklady se totiž nevyšplhaly ani na 300 000 Kč, a to se jedná o první dům svého druhu. Dokážete si představit, o jak levnou záležitost půjde, až bude tištění domů běžná záležitost?
3d-printed-house-apis-cor-russia-113d-printed-house-apis-cor-russia-143d-printed-house-apis-cor-russia-9

Vypadá to, že se nám tu rýsuje řešení mnohých problémů s lidmi bez domova, matkami samoživitelkami a všudypřítomnou chudobou. Tak snad to zas někdo celé nevyužije ve svůj prospěch a nepose*e takhle dobrý nápad…

3d-printed-house-apis-cor-russia-19