Rubrika: NOVINKY
 

Ruskej prezident Putin se nám zase vybarvil. Je fakt očividný, že se snaží vypadat jako hrdina, kterej má všechno v malíku a zvládne cokoliv, na co si jen průměrnej ruskej občan vzpomene. Být číslo jedna, to je to, oč tu běží. Tentokrát se rozhodnul, že ukáže, jak je na tom dobře s fyzičkou, a vydal se všem vytřít zrak do posilovny v Soči.
Je to trochu smutný, ale místo toho, aby se ukázal v dobrym světle, poved se mu pořádnej fail. Jak je známo, Rusko dost blokuje obchod se západem a o západní výrobky je tak mezi obyčejnýma plebs docela nouze. A Putin? Ten si do fitka vyrazil v luxusním oblečení od italskýho návrháře, který odborníci vyčíslili na víc než 80 litrů. A pozor – bez trička a tenisek… Je dost možný, že místo popularity a obdivu přijde na jeho účet spíš pořádná vlna nenávisti.

Putin zazářil i v minulosti

A tenhle incident, to je jen kapka v moři. Svoji image všeuměla se snaží Putin budovat už sakra dlouho. Jestli mu to někdo žere, toť otázka, každopádně těch přešlapů bylo daleko víc… Většina jeho ušlechtilejch kroků ale vyvolává jen posměch, a pozor, není tomu tak jen na západě. I Rusko už je vůči jeho činům maličko skeptický.

Co takhle srpen 2011, kdy se tenhle ruskej bohatýr vydal potápět do Černýho moře, a během chvilky z vody vytáhnul dvě amfory z šestýho století? To je náhodička, co? Teď už není žádný tajemství, že amfory tam byly pečlivě připravený předem, aby se pan prezident nemusel tolik namáhat…

Tenhle chlápek prostě ví, jak se dostat blíž obyčejnejm Rusům. Zvlášť těm s volebním právem. Ukázal, že ovládá snad všechny sporty na světě, ale mimo to je i odvážnym ochráncem přírody! V roce 2012 riskoval let na deltaplánu, aby naved bílé jeřáby na správnou cestu do teplejch krajin. A co víc, vloni dokonce vypustil do přírody mláďata tygra amurského. A to hned tři!